Drobne ognisko hiperdensyjne

napisał/a: Szary 2011-05-20 16:57
Witam wszystkich uzytkownikow tego portalu. Chcialbym pokrotce przedstawic swoja sytuacje i poprosic o opinie ludzi, ktorzy maja jakies pojecie na tematy neurologiczne. Mianowicie: Doznałem pobicia z utrata przytomnosci i 4 dni spedzilem w szpitalu. Osłabł mi wzrok, wada z +1 dioptrii wskoczyła do +3. Tomografia wykazała drobne ognisko hiperdensyjne o niejasnym charakterze, o srednicy 3mm wysoko w lewym placie ciemieniowym. Pani neurolog kazala mi sie nie przejmowac, ja jednak poszedlem do innego specjalisty, ktory zlecil mi rezonans magnetyczny po pol roku od wypadku. Wynik badania byl pozytywny, bez zadnych zmian mozgu. Moje pytanie brzmialo, gdzie w takim razie podzialo sie owe ognisko? Neurolog powiedzial, ze moze bylo to stluczenie, ktore sie wchlonelo i wszystko jest juz w porzadku, nie ma czym sie przejmowac. Co Wy, drodzy uzytkownicy, o tym myslicie. Ja caly czas sie boje, ze moj mozg jest uszkodzony, Licze na merytoryczne opinie. Pozdrawiam.
napisał/a: MichałZ 2011-05-20 19:32
Witam,
nie ma powodu do obaw po tym co Pan napisał. Rzeczywiście mogło w wyniku urazu dojść do powstania tego typu zmiany w mózgowiu. Drobne uszkodzenie doprowadziło do krwawienia w płacie ciemieniowym.

Myślę, że wynik dokładniejszego niż tomografia badania rezonansem magnetycznym ostatecznie przesądza sprawę.

Pozdrawiam.
napisał/a: Szary 2011-05-22 17:22
Dziękuje za odpowiedz. Jeszcze jedno mnie zastanawia. Czy mogło wywołać to jakieś zmiany, które spowodują gorsze funkcjonowanie? Mimo, ze stłuczenie się wchłonęło? Nie wiem czy to uczucie subiektywne, czy rzeczywiste, ale mam jakby sporo gorszą pamięć.
Pozdrawiam