Drgawki

napisał/a: Martic 2012-01-15 14:40
Mam 17 lat. Mam problemy z koncentracją, wciąż chce mi się spać. Miewam drgawki, najczęściej rąk. W sytuacjach bardzo stresowych miewam nawet całego ciała lecz największym problemem są zwykłe drgania rąk w sytuacjach w których stresu nie odczuwam. Często nie mogę się nawet napić bo ręce z byt mocno drżą gdy przechylam szklankę, częściej występuje to w towarzystwie, choć stresu nie odczuwam. Nie mam żadnych nałogów. Chciałbym się dowiedzieć co mi jest i co może pomóc. Z góry dziękuje.
napisał/a: augustyn888 2012-01-15 16:12
Martic napisal(a):Mam 17 lat. Mam problemy z koncentracją, wciąż chce mi się spać. Miewam drgawki, najczęściej rąk. W sytuacjach bardzo stresowych miewam nawet całego ciała lecz największym problemem są zwykłe drgania rąk w sytuacjach w których stresu nie odczuwam. Często nie mogę się nawet napić bo ręce z byt mocno drżą gdy przechylam szklankę, częściej występuje to w towarzystwie, choć stresu nie odczuwam. Nie mam żadnych nałogów. Chciałbym się dowiedzieć co mi jest i co może pomóc. Z góry dziękuje.



Drżenie rąk w tak młodym wieku może być spowodowane zbyt silnym napięciem nerwowym,spowodowanym przez nadmierny stres lub lęk.Inną przyczyną może być być problem neurologiczny,ale to może zdiagnozować lekarz neurolog,i jeżeli te drżenia są bardzo częste i kłopotliwe,należałoby skorzystać z jego pomocy(potrzebne skierowanie od lekarza rodzinnego).
Nad takim drżeniem,pewnie to zabrzmi zbyt banalnie,ale trzeba troszeczkę zapanować samemu.Zdrowy wypoczynek,dobry sen i unikanie kofeiny,może skutecznie pozwolić zapanować nad tym problemem.Nie należy tez skupiać uwagi na tym fakcie,kiedy wydaje się nam że sytuacja spowoduje to drżenie,należy uwagę skupić wówczas na czymś innym.
Popularnym środkiem farmaceutycznym zapobiegającym temu zjawisku,jest lek o nazwie Propranolol(na receptę),ale to powinien przepisać lekarz ,po uprzednim badaniu i wywiadzie z pacjentem.
Pozdrawiam:)
napisał/a: abus344 2012-01-17 14:42
Wydaje mi się, że magnez tu wszystko rozwiąże ;) Lęk i stres znikną bynajmniej.