DRGAWKI przy niedoczynności tarczycy

napisał/a: novator1 2012-01-12 08:14
Witam
Bardzo proszę o pomoc. Bardzo martwię się o mojego tatę. Ma niedoczynność tarczycy, miał też przez parę lat problem z alkoholem. Zwykle gdy przestawał pić następnego dnia brały go drgawki. Teraz jednak od roku czasu nie pije a drgawki występują nadal co jakiś czas, jednak już w zupełnie innej formie. Wcześniej był nieobecny, drgawki były bardzo mocne, oczy wychodziły na wierzch , często robił pod siebie. Teraz natomiast występuje to pod postacią ogromnego bólu głowy, mdłości, drętwienia mięśni i "kołysania" ciała(jakby drgawki, tylko trochę słabsze niż wcześniej gdy występowały po odstawieniu alkoholu). Słyszałam, że może być to spowodowane złym doborem leków na tarczycę, jednak widzę sama, że nic nie pomaga. Boję się. Mam 18 lat, jestem tylko ja, bo mama nie żyje i czasem czuję się bezradnie gdy nic nie pomaga przy takich napadach.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-13 08:13
Osobiście wątpie aby takie objawy miały związek z tarczycą.
Jakie tata miał ostatnio TSH? Jakie leki bierze i w jakiej dawce?
napisał/a: novator1 2012-01-13 19:50
wyniki robił ostatnio na wakacje i miał dobre , teraz jest zapisany do specjalisty ale dopiero na kwiecień. A leki - euthyrox 200
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-01-13 20:24
Więc namów go żeby zrobił ponownie, przynajmniej będziemy mogli wykluczyć/potwierdzić problemy związane z tarczycą, bo niestety jak to problemy neurologiczne to diagnostyka już nie będzie taka prosta.
napisał/a: wiki14 2012-01-28 10:06
A od kiedy nie pije? Może to nawracający zespół abstynencyjny, bardzo prawdopodobne. Chyba był pod opieką specjalisty po zaprzestaniu picia. Trzeba wiedzieć jak wtedy postępować, bo to też niebezpieczne.