drganie w brzuchu

napisał/a: Ralf21 2009-10-17 21:14
Witam pragnę przedstawić państwu mój problem i mam nadzieję że dowiem się od państwa kilku ciekawych rad a mianowicie od dłuższego czasu (coś okołu 2 lat) jestem bardzo nerwowy mianowicie wystarczy jakieś zdenerwowanie i od razu biegunka ale mało do tego doszło coś co od dłuższego czasu mnie bardzo męczy i martwi w chwili zdenerwowania zaczyna mi się w brzuchu coś bardzo a bardzo drgać , trząść nie wiem jak to nazwać ale jest to niezwykle męczące natomiast w ostatnim czasie zaobserwowałem że od zimna to samo się dzieje nawet jak nie jestem zdenerwowany to trzęsie mi się coś w środku wystarczy że jestem słabiej ubrany lub wyjdę bez kurtki to wszystko mi się telepie w środku i do tego dochodzi czasem pocenie się.Z moich obserwacji zauważyłem że jak wypije coś ciepłego to jest mi troszkę lepiej w przypadku zimna a w przypadku nerwów zażywam Valerin bo też w jakimś stopniu pomaga.Mam nadzieję że państwo napiszecie co o tym sądzicie był bym bardzo a to bardzo wdzięczny.Pozdrawiam
napisał/a: dimedicus 2009-10-17 21:33
Czy robiłeś jakieś badania w tym kierunku( lekarz,badanie krwi,usg jamy brzusznej?)
napisał/a: Ralf21 2009-10-18 10:35
no nie byłem z tym u lekarza ale co pan myśli na ten temat powiem szczerze że mam trochę stracha i złe przeczucia :(
napisał/a: dimedicus 2009-10-18 11:13
Ralf21 napisal(a):powiem szczerze że mam trochę stracha i złe przeczucia :(
bez przesady,ja prędzej podejrzewam słaba perystaltykę jelit,stąd takie objawy(większości przypadków na tle nerwicowym,stresy ale też nie odpowiednim odżywianiem się)Podaj czy są inne objawy jak,ze stolcem,pieczenie w przełyku,bóle z lewej strony brzucha,wzdęcia,odbijanie?
napisał/a: Ralf21 2009-10-18 12:28
od ponad roku prowadzę siedzący tryb życia taka praca a co za tym idzie w ciągu dnia kilka kanapeczek dopiero wieczorem coś więcej po zjedzeniu towarzyszy mi (brykanie) co jeszcze zaobserwowałem mianowicie jak naciskam brzuch w okolicach pępka niżej z boku to czuję ból tak jakby wszystko było w środku obolałe.
napisał/a: dimedicus 2009-10-18 12:51
Wprowadzimy dietę lekkostrawną(jak potrzeba podam na pw.)Posiłki często ale w małych ilościach(5-6 x dn)Z leków Colon C(wzg inne błonniki,pierwszy tydzień 2 x dn a następnie 1 x dn.)Z leków na receptę(lekarz ogólny)deuspalin retard lub Debretin.Na hemoroidy czopki(jest ich wiele więc nazwy nie podaję,są bez recepty jak Colon C)
Jeść posiłki spokojnie bez pośpiechu i nie łykać powietrza.dużo pić najlepiej woda mineralna(2l) ale nie gazowane, nie mleko,nie kawa czy mocna herbata,wskazana kompoty z owców najlepiej ze śliwek suszonych.oraz probiotyki i prebiotyki,co dzień spacery lub gimnastyka dla poprawienia perystaltyki jelit.Jeśli nie będzie widoczna poprawa w ciągu 2 tygodni to proszę udać się do gastrologa,zleci mocniejsze leki. I więcej ruchu.
napisał/a: Ralf21 2009-10-18 14:24
Byłbym bardzo wdzięczny jakby pan mi przesłał na pw tą dietę i zróbmy tak jak pan mówi zobaczymy co będzie po 2 tygodniach :) Dziękuje