Drganie powieki

napisał/a: hulk__ 2013-07-01 14:29
Witam ! od jakiegoś 1,5 msc dzień w dzień mam drganie powieki prawej dolnej,magnez jem codziennie ,jest to strasznie uciążliwe ,bo nie można sie skupić na niczym,jak może być przyczyna i do jakiego lekarza się udać ? byłem u rodzinnego dał mi własnie magnez w tabletkach ale nic nie pomaga ??
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-07-01 15:16
Nie wiem ile bierzesz magnezu ale niedobory uzupełnia się co najmniej dawkami 500 mg. Należy pamiętać że musi to być forma organiczna czyli chelat/asparaginian/cytrynian itp. jak masz inny związek to niedoborów nie uzupełnisz. Dodatkowo koniecznie trzeba uzupełnić potas, bo to on często odpowiada za skurcze a nie magnez. Dawki minimum 1000 mg dziennie z suplementu a do tego dieta bogata w banany czy pomidory.
napisał/a: hulk__ 2013-07-01 15:26
Aktualnie zażywam magnez + wit.B6 tabletki musujące zdrovit,wcześniej jadłem tabletki neomag cardio z potasem 2 razy dziennie ale nic nie pomogło.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-07-01 15:35
Ani jeden produkt ani drugi nie nadaje się do uzupełnienia niedoborów magnezu gdyż zawierają magnez w formie nieprzyswajalnej dla organizmu.

Idź do apteki i kup sobie chela mg forte Olimpa i z tej samej firmy cytrynian potasu. Bierz tydzień w dawkach jakie Ci napisałem i zobaczysz czy nie ma różnicy. Oba składniki podziela na porcje, magnez 2 razy dziennie tabletka, potas 3 razy dziennie 2 tabletki.
napisał/a: Mateusz261 2013-07-01 18:19
Mi np drgały powieki, gdy mocno męczyłem oczy przed komputerem a wszelkie wyniki badań krwi wychodziły dobrze.
napisał/a: hulk__ 2013-07-01 18:26
No okej dzięki za radę ,spróbuje tego co mówisz :)
napisał/a: IzaJurgas 2013-07-11 14:07
Też przerabiałam drganie powiek, naprawdę denerwujące uczucie. Przyczyną tego był niski poziom magnezu. Koleżanka poleciła mi wodę Ustroniankę z magnezem i witaminą B6. Naprawdę nie spodziewałam się, że zwykłe picie wody może być takie skuteczne! Drganie powieki ustąpiło i czuję się dużo lepiej, jestem mniej zmęczona i drażliwa. Woda jest też bardzo smaczna, więc warto spróbować.