Drgająca powieka

napisał/a: dawwal 2015-05-30 18:53
Witam Mam problem z drgającą powieką ,trwa on ponad miesiąc praktycznie codziennie kilkanaście razy w ciągu dnia ,za bardzo nie mam kiedy zasięgnąć porady lekarza rodzinnego ponieważ pracuje na budowie na wyjazdach delegacji od pn do pt, do tego biegam kilka razy w tygodniu po 7km .Ogólnie dużo się stresuje ,często jestem rozdrażniony ,jakiś czas ok 3 miesięcy zażywam magnez (MagLek b6) niestety nie biorę go codziennie ,staram się jeść więcej warzyw i owoców,nasiona lnu i dyni. Jeśli chodzi o sen ,śpię zazwyczaj ok 7-8h z tym że codziennie wybudzam się w nocy nawet kilka razy nie jestem w stanie określić przyczyny. Jakoś w styczniu robiłem badanie krwi wyniki miałem bardzo dobre ,tylko potas podwyższony ale lekarz mówił że to nic złego.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-05-31 08:48
Objawy mogą wskazywać na niedobór magnezu i/lub potasu. Skoro potas był wręcz podwyższony, to winowajcą jest raczej magnez.
Maglek to dobra forma magnezu ale żeby jakoś uzupełnić niedobory trzeba brać minimum 10 tabletek dziennie czego zapewne nie robiłeś.
Skończ ten MagLek i kup chela mag Forte Olimpa to potrzebujesz sensownych dawek magnezu. Pamiętaj dziennie musisz przyjmować ok. 350 jonów magnezu a przy niedoborze ok. 500 mg dziennie. A niedobory nie uzupełnia się z dnia na dzień.
napisał/a: gogler7 2015-05-31 12:30
miałem to samo. więcej warzyw + ewentualnie magnez.
napisał/a: dawwal 2015-05-31 15:24
Brałem max 2 tabletki dziennie MagLek ,kiedyś kupiłem Magne b6 i brałem 5 tabletek ale to tylko kilka dni. Czy Chela-Mag b6 forte mogę brać np jedną rano a jedną po obiedzie? to będzie jakieś 500mg.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-06-01 06:02
Dokładnie tak. 2 razy dziennie to dobre dawkowanie.