drętwienie twarzy

napisał/a: inkazg 2007-09-13 12:43
witam

od kliku dni mam problem, drętwieje mi część twarzy. Zaczęło się od brody a wciągu kilku godzin zdrętwiał mi cały lewy policzek, ucho, a potem kark i cały tył głowy. Do tego chwilowo drętwieje mi prawa ręka, tracę wtedy tzw moc w ręce. i Odczuwam w palcach jakby skurcz , cieżko mie się nimi porusza.

Uczucie drętwienia na twarzy przypomina uczucie sztywności, skóra boli tylko przy dotykaniu, czuję jakby pół twrzy było namiernie naciągnięte. Dziś trzeci dzień od zachorowania pojawiło się drętwienie na prawym policzku a także na prawy uchu.

Oglądał mnie naurolog i nic nie stweirdził, robiłam też podstawowe badania krwi i wyszło że jestem zdrowa jak ryba.

Od wtorku biorę Diclac i tabletki z magnezem i nie wiedzę żadnej poprawy. Zaczynam się martwić co to może być :(.

Proszę poradźcie coś
napisał/a: NimfaBlotna 2007-09-13 13:39
a szyja cie nie boli? mozesz ruszac glowa we wszystkie strony bez prowokacji jakichs dolegliwosc bolowych lub dretwien?
napisał/a: inkazg 2007-09-13 14:04
nie szyja mnie nie boli, mam tylko to śmieszne uczucie zdrętwienia połowy twarzy, części szczęki i lewego ucha. Jak się dotyka to skóra boli, i mam uczucie opuchnięcia.
napisał/a: M91 2007-09-13 19:14
A ja mam takie drętwienie ale na całej twarzy, czasem nawet na całym ciele!!!!!!!!!! najgorsza jest ta odrętwiała klatka piersiowa, trudno oddychać, trudno się ruszać, to jest jak paraliż! Nie wiem co mi jest, już byłem u tylu lekarzy... czasem mam przerwy w atakach, trwają one nawet do pół roku. Męcze się z tym od prawie 5 lat.
napisał/a: lionmen 2007-09-13 20:48
Panowie powiem wam tak. Miałem coś takiego jak wy. I wiem przez co to było doszedłem do tego sam. Pewnego raz tak mnie wzięło że szczerze myślałem że kaputne. Jednak zjadłem szybko tabletke na nerwy i o dziwo przeszło mi prawie natychmiastowo. Drugi raz mi sie tak samo zdarzyło wtedy usiadlem spokojnie zapaliłem papierosa, wyluzowałem sie i znikło. Od tamtej pory mam świety spokój, najgorzej jest o tym myśleć i sie tym przejmować wtedy sie to dzieje samo z Siebie wiem z własnego doświadczenia. Także uspokójcie sie od czasu do czasu jakaś lajtowa tableta na nerwy i bedzie git. Życze powodzenia dacie rade.
napisał/a: pawelec3 2007-09-26 16:19
To może być oznaka nerwicy konwersyjnej, ale też zwykłe przewianie, neuralgia nerwu V, ale także guz mózgu.