Dretwienie rąk i nóg

napisał/a: tototo30 2013-09-29 19:55
Witam.
Może ktoś mi doradzi do jakiego lekarza powinienem się zgłosić.
Zdarzało mi się pobolewanie w plecach odcinek lędzwiowy kilka razy sie pojawiał ostatni raz koniec lipca ( tabletki przeciwbólowe i przeszło, po odstawieniu tabletek bul w klatce piersiowej po prawej stronie do tego stopnia, że nie można było wykonać peełnego wdechu, drętwiała trochę też prawa strona twarzy i skóra z włosami na głowie następnie początek rehabilitacji dwa masaże i zabiegi prądem i krioterapia odcinka lędzwiowego, trochę ćwiczeń na kręgosłup, trochę jazdy na rowerze, zmiana nawyków, ustawienie fotela w samochodzie, zmiana ustawienia biurka, zaprzestanie zakładania nogi na nogę, próba chodzenia z poprawna postawą w krzyżu, bul w krzyżu minął ale pobolewa na wysokości prawej łopatki ot około miesiąca.

Od około 2-3 tygodnie temu zacząłem odczuwać mrowienia rąk teki igiełki o różnym natężeniu przez około tydzień następnie rozpoczęło się drętwienie rąk i okropne bule rąk podczas snu, nocne drętwienie ustało po około tygodniu następnie po nocnych mrowieniach zaczeła mrowić lewa ręka lekkie mrowienie rąk później nóg najmocniej ręka lewa i noga lewa słabiej prawa noga a najmniej prawa ręka, po tygodniu od początku mrowienie rąk najpierw było takie lekkie łaskoczące potem igiełkowate przechodzące w bul przy dotyku (takie uczucie jak przemrożone i takie tępe w dotykaniu trudne do opisania wrazenie jakby słabsze) teraz jest to dretwienie takie dziwne uczucie nie do opisania np. kiedy cos dotykam powoduje to bul (nie jest mocny ten bul ) tak jakby były bez krwi, dotykając albo biorąc coś w ręke w ręce dłońmi bolesność pod paznokciami jakby były poobijane młotkiem :) (nie mocny bul) wrażenie osłabienia rąk i nóg, wciąż toważyszące lekkie mrowienie ale gdy przeszło w ten bul taki przy dotyku mniej mrowi ale mrowi. Tak jakby nie czuję ile mam siły wydaje mi się że mniej kiedy coś dotykam ale nawet kiedy piszę na klawiaturze to pod paznokciem mam uczucie jakbym miał opuszki przemrożone, nogi jakby mniej sprawne ale ciężkie do opisania.
Lekarz rodzinny skierował do neurologa, nerulog skierował na rtg kregosłupa odcinka szyjnego na zdjęciu wszytko ok bez uwag.
poszedłem do kolejnego lekarza neurologa sierowanie na tomografię głowy w badaniu z kontrastem też wszystko ok bez uwag. lekko powiększona sluzuwka zatoki lewej i sitowia ( miałem guza ślinianki lewej 5 lat temu wyciety tumor mixtus)
Mam też skierowanie na rezonans odcinka lędzwiowego czekam na kolejkę za miesiąc :)
Dostałem tabletki jak to powiedziała dr. rozluźniacze i przeciwzapane i tabletki nasen biorę kilka dni ale nie widzę poprawy a te mrowienia dretwienia z dnia na dzień są inne ale nie przechodzą ale z dretwienie przechodzi w pobolewnie.
Dodatkowo mam podejrzenie przyłuszczycy lub wyprysku (zmiany liszajowate od kilku lat na wewnętrznych częsciach ud i ramion nie wiadomo co to bo smarowane już wszystkim i bez efetku koncowego podczas smarowania łagodnieją jak przestaje to powracają, wycinki dają nie jednoznaczne wyniki nie upowazniające do diagnozy.
napisał/a: tototo30 2013-09-29 20:37
Dodam, że zrobiłem też badanie morfologię, elektrolity, magnez, potas - wszystko ok
napisał/a: kordian1 2013-09-29 22:58
Takie objawy mogą świadczyć o zmianach w kręgosłupie lub nerwach obwodowych, RTG nie wszystko wykaże dlatego lepiej jest wykonywać rezonans.
napisał/a: tototo30 2013-09-30 07:12
kordian napisal(a):Takie objawy mogą świadczyć o zmianach w kręgosłupie lub nerwach obwodowych, RTG nie wszystko wykaże dlatego lepiej jest wykonywać rezonans.


Mam skierowanie na rezonans ale odcinka tylko ledzwiowego kolejka za 1,5 miesiąca.
Pójdę dziś do lekarza i poproszę o dodatkowe skierowanie na rezonans odcinka szyjnego.
Zastanawiam się czy mogę w tej sytuacji korzystać z masaży , wczoraj kiedy ćwiczyłem miałem wrażenie, że chwilami było lżej.
Może kilka masaży dobrze by mi zrobiło?
napisał/a: kordian1 2013-09-30 07:50
Jeżeli nie ma ostrych zespołów bólowych to myślę że z masażem można wejść, ale nie należy traktować go jako jedyny element terapii tylko jako jej uzupełnienie.
napisał/a: tototo30 2013-09-30 09:25
kordian napisal(a):Jeżeli nie ma ostrych zespołów bólowych to myślę że z masażem można wejść, ale nie należy traktować go jako jedyny element terapii tylko jako jej uzupełnienie.

Właśnie sie zapisałem na terapie przeciwbólową z masażami zabiegami fizykalnymi nadzieję ze to złagodzi moje dolegliwości choć sam nie wiem bo te mrowienia pojawiły sie własnie po masażach i zabiegach fizykaknych ( wczesniej był masaż prądy i jakies taki zabieg krio).
Chciałbym też wziąć się za siebie w domu zastanawiam się nad zakupem rowerka, orbitreka, wioseł. Co jest najlepsze na tego typu dolegliwości.
napisał/a: kordian1 2013-09-30 21:23
Najpierw to niech lekarze postawią pełną diagnozę a dopiero później będzie się do niej dobierało przyrządy do ćwiczeń.
napisał/a: tototo30 2013-10-07 13:25
Wracając do tematu.
Dretwienie mrowienie ustało tzn. przeszło w inne odczucia a dokładnie teraz mam takie dziwne uczucie w ręku i w nogach ( stopa i dłoń ) tak jakby swędzęnie od środka tak jak przy przechłodzeniu. przy ściskaniu pięści bul w stawach palców ( zwłaszcza w lewej rece i w prawej stopie ).
napisał/a: Gofer23 2014-03-29 09:54
Czesc, udalo Ci się znaleźć przyczynę dolegliwosci?
Pozdrawiam