drętwienie rąk i nóg

napisał/a: kaska4 2006-09-13 11:50
Witam serdecznie.

mam 30 lat i przestaję radzić sobie z problemem. od dłuższego czasu miewałam napadowe zawroty głowy,kołatanie serca,duszności i bóle głowy. ponieważ stwierdzono u mnie niewielką niedomykalność mitralną serca,wiązałam to głównie z tym własnie schorzeniem. od trzech tygodni jest juz tylko coraz gorzej. dołaczyły się silne drętwienia i mrowienia rąk i nóg,uczucie zimna,drżenie mięśni,totalny brak koncentracji,uczucie lęku,przeczulenie na bodźce zewnętrzne (normalne dźwięki i dotyk są strasznie nieprzyjemne),silne poty z uczuciem mrowienia i swędzenia a nawet kłucia skóry. czuję się zmęczona i bezsilna. lekarz rodzinny stwierdził,że to nerwica i przepisał mi silny psychotrop. nie biorę,chcę skonsultować się z innym lekarzem,tylko jakim? na własną rękę przyjmuję od dwóch tygodni magnez i potas,efekt narazie żaden,ale może jeszcze za wcześnie? pomóżcie proszę...
napisał/a: plb1985 2006-09-18 02:00
a jaką dawkę tego magnezu z postaem przyjmujesz?
magnezu przy niedoborach trzeba brać do 5 tabl. dziennie (3 na noc - lepiej się wchłania)
a poza tym w potas są bogate np. pomidory, więc też z nich korzystaj póki sezon
napisał/a: kasiakika 2009-04-16 03:33
Hej Kasiu niestety mam podobne odczucia co do Twoich . Mam 17 lat i niestety od pewnego czasu odczuwam ból głowy dretwienie rąk nóg podobne dolegliwosci mam do Twoich i niestety nie miałam pojecia pojecia co to moze byc do czasu. Wiedz jedno , że to nie jest zaden rak . Byc moze cierpisz na zapalenie zatok poniewaz te objawy zwiazane z bólem głowy sa identyczne natomiast jesli chodzi o dretwienie rak i nóg takze nie masz sie czym przejmowac zwykłe przemeczenie brak snu niekoniecznie musi to miec zwiazek z nerwica . Sama miałam mieszane odczucia dopóki nie porozmawiałam z lekarzem rodzinnym . Pozdrawiam . Kasia
napisał/a: aga_gag1 2009-06-21 11:56
Witam, jestem cztery miesiące po cesarskim cięciu. Po jakimś miesiącu po porodzie zaczęły mi się bóle w krzyżu, które teraz trochę ustąpiły, ale zaczęły mi drętwieć palce rąk i boleć palce nóg, trochę sztywny mam kark, ale myślałam, że to od przewiania. Dodam, że na cesarce miałam podany epidural. Proszę o jakąś podpowiedź, do którego lekarza ewentualnie się udać, lub czy jest to spowodowane porodem?? Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: aga_gag1 2009-06-21 11:57
Witam, jestem cztery miesiące po cesarskim cięciu. Po jakimś miesiącu po porodzie zaczęły mi się bóle w krzyżu, które teraz trochę ustąpiły, ale zaczęły mi drętwieć palce rąk (szczególnie rano) i boleć palce nóg, trochę sztywny mam kark, ale myślałam, że to od przewiania. Dodam, że na cesarce miałam podany epidural. Proszę o jakąś podpowiedź, do którego lekarza ewentualnie się udać, lub czy jest to spowodowane porodem?? Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: aga_gag1 2009-06-21 12:20
dodam, karmię piersią.
napisał/a: joannanr1 2009-06-22 13:01
czytałam , że drętwienia mogą pojawić sie w związku z chorobami kręgosłupa.może musiałabyś prześwietlić sobie odcinek szyjny kręgosłupa , pozdrawiam
napisał/a: Deamon 2010-06-19 11:00
Witam.Mój problem jest niemal identyczny,tyle,że po mrowieniu w rękach,zaczyna się usztywnianie całego ciała,sztywnieją dłonie,palce się same prostują i nie jestem w stanie ich zgiąć,później nogi robią się jak z waty a na koniec nie mogę nic mówić ponieważ,mam takie uczucie jak przy znieczuleniu wyrywania zęba.Twarz robi się sztywna,czy to może być objaw nerwicy?Dodam,że takie ataki występują u mnie coraz częściej,dawniej było to raz na parę lat,obecnie w ciągu 2 miesięcy były już 2,za każdym razem wzywam pogotowie,ponieważ sam nie jestem w stanie z tego stanu wyjść.
napisał/a: Deamon 2010-07-29 11:54
Witam ponownie od miesiąca biorę taki lek,który wystawił mi neurolog nazywa się Vertix,w moim wypadku poprawa jest o jakieś 70 procent,mam nadzieję,że po dłuższym zażywaniu mój stan zdrowia się poprawi na dobre,pozdrawiam.
napisał/a: kopicerka15111 2010-08-06 16:40
Witam... Czy ktoś moglby poradzic mi z problemem rak i nog... czy znacie jakies sposoby leczenia domowego? koniecznie trzeba isc do neurologa?