Drętwienie rąk, ból głowy

napisał/a: shee21 2009-07-31 13:19
Witam, pewnie wątków tego typu jest więcej. Opisze swój problem. Mam 22 lata i od jakiś 5 dni non stop boli mnie głowa, żadne tabletki nie działają, przed bólem głowy jakiś tydzień wcześniej czułam mrowienie w lewej połowie ciała noga, ręka, twarz i głowa. Mrowienie wystepuje teraz rzadko ale głowa nie przestaje bolec wogóle. Nie mam zaburzeń równowagi, nie zauważyłam żeby wzrok się pogorszył, mam uczucie zatkanego lewego ucha i nudności. Ciśnienie mam ksiązkowe. Rezonans miałam robiony ale prawie 1.5 roku temu. Lekarz zmierzył mi tylko ciśnienie, nie dał skierowania na żadne badania...
napisał/a: pokar 2009-07-31 15:44
nie bylo jakiegoś urazu?doradzam ci lekarza neurologa.może to atak migreny albo jakis ucisk na nerw,stąd mrowienie.ale musisz to sprawdzić.powodzenia
napisał/a: shee21 2009-07-31 17:05
urazu nie było..przynajmniej nie ostatnio. Wybiorę się do neurologa napewno tylko jak przeżyć weekend ? :D
napisał/a: shee21 2009-07-31 20:51
niewiem czy to możliwe, ale noszę na stałe okulary (astygmatyzm), ale ostatnio nie chodziłam w okularach, ubrałam je parę godzin temu i wydaje mi sie ze ból głowy się zmniejszył..
napisał/a: pokar 2009-08-04 10:13
super,ze C I TROCHE LEPIEJ ALE NIECH TO NIE BĘDZIE WYMÓWKA ŻEBY NIE IŚĆ DO NEUROLOGA]odezwij się po wizycie trzymam kciuki
napisał/a: shee21 2009-08-04 14:28
ide jutro do neurologa..i szczerze mówiąc troche się boje .
napisał/a: roads 2009-08-04 22:46
lekarz powinien odrazu skierować Cię do neurologa. Osobiście podejrzewałbym jakieś zwyrodnienia odcinka szyjnego kręgosłupa mniej więcej C5-Th1, ale równie dobrze mogą to być groźne choroby CUN. Konieczna diagnostyka, podejrzewam, że neurolog zreci rezonans magnetyczny. Pozdrawiam
napisał/a: shee21 2009-08-05 20:51
Neurolog przepisał mi Divascan i Dexak, (który mam brać tylko w przypadku naprawdę silnych bólów). Odruchy neurologiczne mam prawidłowe. Lekarka powiedziała, że badania narazie nie sa konieczne bo bóle głowy to od kręgosłupa, z rtg wyczytała ze na poziomie c4, c5 jakieś podwichnięcie ku przodowi i to od tego najprawdopodobniej to wszystko..
napisał/a: pokar 2009-08-06 13:39
shee21.cześćjestem ciekawa czy w związku z tym przewichnięciem zaproponowano ci jakieś leczenie czy rechabilitację?bo tak sobię mysle, że te przeciwbólowe leki to być może złagodza ból ale jak cośuciska to trzeba przyczynę wyeliminować.mam pytanie.co za badanie dokładnie ci robili na ten kręgosłup?pozdrawim i nie przesadzaj z lekami przeciwbólowymi
napisał/a: shee21 2009-08-06 14:20
badanie..żadne...to było zdjęcie rtg z opisem i tyle. Powiedziano mi że przydałoby się ponosić trochę kołnierz ortopedyczny i w zasadzie tyle.
W zasadzie niewiem czy wogóle rać te lekarstwa bo ból głowy mi przeszedł.
napisał/a: pokar 2009-08-06 14:34
dexak to silny lek przwciwbólowy więc jak nie boli to nie ma sensu brać.pewnie to nic poważnego i dobrze ,po prostu samo wraca na miejsce ibóle ustępują.pa
napisał/a: papasmerf82 2009-08-06 22:12
Witam
Przepraszam ze podlaczone sie pod temat ale moja mama ma podobna sytuacje.Po zrobieniu szeregu badan otrzymala wynik ktorego tresc zacytuje:
"Splcenie lordozy kregloslupa szyjnego Zmiany dehydratacyjno- zwyrodnieniowe w tarczach m-k Na poziomie c6/c7 paramedialna przepuklina jadra miazdzystego z obecnoscia duzego fragmentu jadra miazdzystwgo w zachylku bocznym lewym oraz w otworze m-k lewym z uciskiem korzeni nerwow rdzeniowych w kanale kregowym i nerwu rdzeniowego w otworze m-k Przepuklina skierowana ku gorze powoduje zniesienie przedniej plynowej przestrzeni okolordzeniowej od strony lewej i modelowanie powierzchni rdzenia regowego Na poziomie c4/c5 oraz c5/c6 szerokopodstawne wypuklenie tarczy m-k bez cech ucisku struktor nerwowych NA poziomie c5/c6 oraz c6/c7 wyostrzenia kostne na tylno-bocznych krawedziach trzonow kregow wypuklajace sie do kanalu kregowego i otworow m-k"
Lekarz rodzinny daj skierowanie do szpitala na operacje ze niby jest konieczna zas lekarz profesor z Tych Malerenko stwierdzil ze operacja to ostatecznosc i poki nie ma calkowitego zaniku ruchu to nie dac sie operowac i a w miedzyczasie szukac kliniki,szpitala ktore to sie specjalizuja w tego typu operacjach.Moze ktos sie wypowie co o tym wszystkim myslec oraz prosilbym o jakies namiary na lekarzy i szpitale(nie tylko wojewodztwo slaskie ale w gre wchodzi cala polska)
Z gory dziekuje za odpowiedz
Do moderatora:Jesli problem nie pasuje do tego Tematu prosze o zalozenie nowego
Pozdrawiam