Drętwienie prawej strony ciała.

napisał/a: benia4000 2010-04-14 08:36
Od jakiegoś czasu nawet w środku nocy się budzę i odczuwam silne drętwienie prawej ręki.
Wciągu dnia drętwieje mi prawa noga i twarz, a w małym palcu serdecznym mam taki dziwny ból i jak zginam rękę to ten palec jest taki odrętwiały i dość boli zaznaczam, że nie miałam żadnego urazu ani złamania, dziękuję z góry za odpowiedź.
napisał/a: benia4000 2010-04-14 08:52
Mam także zrobione RTG i opis kręgosłupa odc. szyjny i piersiowy i wynik jest taki
"NIEWIELKIE LEWOSTRONNE SKRZYWIENIE KRĘGOSŁUPA PIERSIOWEGO. TRZONY KRĘGÓW PIERSIOWYCH PRAWIDŁOWEJ WYSOKOŚCI, ZMIAN W UTKANIU NIE WYKAZUJĄ.
SZCZELINY MIĘDZYKRĘGOWE PRAWIDŁOWEJ SZEROKOŚCI.
ODPROSTOWANIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY SZYJNEJ Z NIEWIELKIM PRZEROSTEM.
TRZONY KRĘGOWE PRAWIDŁOWEJ WYSOKOŚCI.
NIEWIELKIE ZMIANY WYTWÓRCZE NA TYLNEJ KRAWĘDZI TRZONÓW C5,C6.
SZCZELINY MIĘDZYKRĘGOWE C5/C6 I C6/C7 NIECO WĘŻSZE.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: dimedicus 2010-04-15 07:40
Przyczyn takiego stanu może być kilka:Są tu wg Rtg nie wielkie zmiany w kręgosłupie szyjnym(trudno ocenić bez dokładniejszej diagnostyki,przyczyny neurologiczne)Zaburzenia przepływu krwi do mózgu(bardzo możliwe,że tu występuje jakaś blokada.jak by nie patrzyć wskazana jest wizyta u neurologa.
napisał/a: benia4000 2010-04-15 10:54
Dziękuję, i przy okazji jeszcze jedno pytaniemam problem z drogami moczowymi tzn skąpomocz chociaż mocznik we krwi
23,0mg/dl, inne badanie krwi podwyższone NEUT% 72.9[45..70], PLT 395 x10^3/uL[150..350].
W badaniu moczu wykazało białko lekki ślad, krwinki białe 7-12 w.p.w.nabłonki płaskie wielokątne 5-8 w.p.w najgorzej bo nabłonki płaskie okrągłe też są 0-2, krwinki czerwone świeże i wyłłgw. 3-6 w.p.w, no i bakterie +. bardzo proszę o odpowiedź
napisał/a: dimedicus 2010-04-15 19:31
Wyniki wskazują na stan zapalny,wszystko wskazuje na stan zapalny bakteryjny w nerkach.(Może występować szczególnie przy skąpomoczu)
napisał/a: benia4000 2010-04-16 08:22
No a jeżeli to początek niewydolności nerek, zauważyłam powiększone węzły chłonne szyjne i dlatego zrobiłam te badania, a ten mocz to przypadkiem wychwycony i się boję, bo boli mnie czasem w lędźwiach a nie mam żadnej gorączki ani nadciśnienia raczej niedociśnienie nigdy takiego nie miałam 100/60 zawsze miałam ok 130/90 czy 120/80 i przepraszam za że tak zadręczam swoimi problemami tylko chce wiedzieć co jest grane bo chodzę od lekarza do lekarza i ręce opadają a ja jestem do tego jeszcze jakoś dziwnie osłabiona jakby ospała i mam przebarwienie skóry twarzy i rąk, to się dzieje od Świąt Wielkanocnych.
napisał/a: dimedicus 2010-04-16 10:27
Mam za mało info.aby ocenić całość.Ciśnienie może ulegać zmianą oraz bóle okolicy lędźwiowej mogą wskazywać na problemy z nerkami jak zaznaczyłem występuje stan zapalny nie koniecznie tylko z nerkami co możne wskazywać na powiększenie węzłów chłonnych ale bez badania nie jestem w stanie ocenić.Lepiej zrobi to lekarza w badaniu.Ja mogę się tylko odnieść do tego co jest tu napisane.
napisał/a: benia4000 2010-04-16 11:49
niema żadnych bóli w obrębie dróg moczowych, ani cewki moczowej jak i również pęcherza tylko ból lędźwii :/, a brałam jakiś miesiąc temu na stany zapalne MOVALIS i TPOLPERIS VP i miałam problemy z żołądkiem tzn.biegunka wymioty z krwią ale krótko to brałam jakiś tydzień bo nie dało rady.
napisał/a: benia4000 2010-04-18 21:51
Do dimedicus bardzo proszę o odpowiedź.
Dla pewności zarejestrowałam się na USG jamy brzusznej i węzłów oczywiście prywatnie, bo z
NFZ się czeka dość długo.
Mam ciemniejszą nie wiem jak opisać bardziej brązowawą lub żółtawą skórę na twarzy(sama nie bardzo mogę określić ) i plamy, na zewnętrznej stronie rak i palców brązowe, jak wczoraj skaleczyłam się w rękę i polałam te miejsce wodą utlenioną to białe ścieki na, a raczej pod skórą były, ale zaraz wrócił ten kolor ciemniejszy dziwne tak jakby od żółci chyba? Również ostatnio mam problem z wypróżnieniem, jestem jakby osłabiona co na wyniku też wykazało, moczu coraz mniej.
Czy USG wykaże jakieś zmiany nerek, wątroby może inne badania krwi jakie?
Cholernie się boję, bo moja babcia miała raka jelita grubego.
Mam 30 lat i rodzinę mąż i 2letnie dziecko:((
Tylko co z tymi węzłami na szyj?! Może przerzuty?:(((
W łopatkach mnie boli tam też się coś jakieś zmiany tworzą?
Tfu, tfu!
napisał/a: dimedicus 2010-04-18 22:51
Czy przeprowadzono badanie wątrobowe i w kierunku wirusowego zapalenia wątroby?
napisał/a: benia4000 2010-04-19 11:34
Nie, obecność krwi utajonej w kale jest zawsze podstawowym warunkiem do tego aby podejrzewać raka jelita grubego,czy brak krwi utajonej nie jest warunkiem?
Pytam bo jutro idę na takie badanie tzn z materiałem
napisał/a: benia4000 2010-04-21 11:29
Jeszcze raz do dimedikus aby się odniósł do tego co piszę i przepraszam że tu ale nie chcę otwierać następnego wątku, bo podejrzewam raka jelita objawy na to wskazują oczywiście idę juto na usg jamy brzusznej czy ewentualne przerzuty mogą być na wątrobę ( zażółcona skóra i pęcherz moczowy( wyżej opisany skąpomocz
Lekarze nie chcą mnie już badać bo z tyloma dolegliwościami przychodzę to ból w łopatkach to drętwienie połowy cała złe wyniki, ból palca(przerzut???)(wyżej opisane)j i się śmisją ze mnie, że jak to możliwe żebym miała takie coś w tym wieku a wiem ze można bo to mogą być cechy genetyczne, może to głupie, ale obejrzałam ten odbyt i są na nim takie dziwne czerwone kulki.
A ten węzeł szyjnyz prawej strony większy czasem boli czuję takie pukanie z tej strony przy uchu.