Drętwienie prawej ręki (dłoni), wyniki "prawie OK" ?!

napisał/a: Magneto1 2014-06-18 19:00
Witam,

Od Grudnia 2013 roku mam dziwne objawi i nie jestem w stanie stwierdzić czym mogą być spowodowane. Moja prawa ręka jest jakby osłabiona , szybciej się męczy od czasu do czasu drętwieje. Prócz tego mam coś takiego jakbym nie miał smarowania stawów w prawej dłoni. Jak wstaję rano to dłoń jest zdrętwiała i muszę ją chwilę rozruszać. Lewa ręka i dłoń jest OK. Zauważyłem również, że jak wchodzę po schodach to bolą mnie mięśnie nóg (ten objaw mam od jakichś 2 - 3 tygodni ).

Wcześniej we wrześniu miałem kamień w nerce, i brałem na to leki od urologa. Kamień wypadł na początku grudnia. Następnie po kilu dniach pojawiły się powyższe objawy. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy to ma jakiś związek.

Robiłem badanie krwi i moczu. Wszystko jest OK. We krwi wychodzi mi tylko podwyższony kwas moczowy - wynik w kilku próbach od 6,83 do 7,12. Byłem u lekarza rodzinnego i powiedział, że to dna moczanowa (podagra). Przepisał milurit. Dostałem po nim uczulenia więc poszedłem do reumatologa. Reumatolog kazał odstawić lek. Stwierdził, że nie mam dny moczanowej bo nie mam objawów i nie mam śladów na stawach. Powiedział, że to chyba problem neurologiczny bo on tu nie widzi dla siebie pracy (nie robił żadnych badań, testów .... nic).

CO o tym myślicie ? Boję się jakiegoś paraliżu :(
napisał/a: joannanr1 2014-06-18 20:06
Kręgosłup szyjny był zbadany?
napisał/a: Magneto1 2014-06-18 20:10
Witam,

Nie badałem kręgosłupa. Umówiłem się na wizytę do neurologa. Może on coś zasugeruje ? Co kręgosłup szyjny może mieć z tym wspólnego ?
napisał/a: joannanr1 2014-06-18 23:19
Tak , może.
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/kregoslup/kregoslup-szyjny-skutki-przeciazenia-kregow-szyjnych_36293.html