Drętwienie palców

napisał/a: kamilklw 2007-11-22 17:04
Witam
Jakieś 2 miesiące temu miałem wypadek w wyniku czego doznałem złamania otwartego lewej ręki. Zostało mi założone zespolenie metalowe. Po ok 3tyg musiano mi je wyciągnąć gdyż nie potrafiłem wyprostować palców i drętwiały. Teraz dużo lepiej prostuje palce lecz został problem drętwienia. Powiedziano mi że to przejdzie, ale nadal nie przechodzi. Kazano mi intensywnie ćwiczyć wyprost palców. Drętwieją mi 3 palce. Myślę że to nerw promieniowy jest uszkodzony. Co mam z tym zrobić, może jakieś masaże (ale czego), bo wyczytałem w internecie że trza masować, albo coś. Bardzo proszę o pomoc
napisał/a: Ania_204 2007-11-22 22:19
Witam serdecznie.
Jeśli chodzi o uszkodzenie nerwów to można w celu diagnostyki wykonać badanie EMG.
To badanie określi uszkodzenia( jeśli są).
Gdy uszkodzony jest nerw pośrodkowy w znacznym stopniu osłabione jest zginanie w stawie promieniowo-nadgarstkowym. Bardzo utrudnione jest zginanie palców, co uniemożliwia zaciśnięcie dłoni w pięść, zgina się jedynie palec V i IV ale znacznie słabiej z powodu braku aktywności mięśnia zginacza palców powierzchownego. Przy próbie zaciśnięcia ręki w pięść, kciuk, palec wskazujący i środkowy są wyprostowane.
Pytanie czy to nerw promieniowy? Może być to nerw pośrodkowy również.
A może po prostu po długotrwałym unieruchomieniu.
Można by stosować rehabilitacje, ale nie wiem w jakim stanie jest reka.
To musi zadecydwać lekarz prowadzący. Można zastosować pole magnetyczne, masaż, wirówkę, ale tak jak pisze, to o tym powinien zadecydować lekarz. Pozdrawam.
Życzę zdrowia.