drętwienie palców lewej ręki

napisał/a: xxyz 2008-07-25 14:16
Dretwienie 4. i 5. palca dloni może być spowodowane uszkodzeniem nerwu łokciowego. Ten nerw b. często ulega uszkodzeniu ze względu na to, że w okolicy łokcia przebiega dośc plytko i jest narażony na urazy. Zwlaszcza gdy ktoś ma nawyk podpierania sie na lokciu. Postaraj się nie opierać na lokciu i oszczedzać rękę przez jakis czas, pomóc moga niekiedy sterydy, a jeśli problem nie minie - możliwa jest operacja.
Wątpię aby to zdręwienie twarzy mialo z tym zwiazek, ale jesli tak jest, to konieczna jest niezwloczna wizyta u neurologa.Gdyby dzialo sie cos naglego, to zawsze mozesz jechać na ostry dyżur do szpitala.
napisał/a: ~Anonymous 2008-10-14 14:10
Witam.
Mam problem z drętwieniem 4 i 5 palca w jednej lub u obydwu rąk naraz podczas snu. Mam tak już od 2 miesięcy. Najpierw zaczął drętwieć tylko jeden palec (najmniejszy) a potem drugi. Czego to może być oznaka? Proszę o odpowiedź.
napisał/a: Marcin1186 2009-03-28 00:25
mam to samo maly palec i serdeczny i tez cos z lokciami przypuszczam ze to jest
napisał/a: bart1990 2009-09-07 17:13
witam ja od jakiegoś czasu zauwarzyłem, że drętwieją mi palce lewej dłoni kciuk palec wskazujący i środkowy. dużo jeżdżę na rowerze i to właśnie w trakcie jazdy dretwieje mi bardzo dłoń tak samo w trakcie jazdy samochodem. w nocy drętwieja mi te 3 palce w obu rękach. co to może by???
napisał/a: xxyz 2009-09-07 17:46
bart1990 napisal(a):witam ja od jakiegoś czasu zauwarzyłem, że drętwieją mi palce lewej dłoni kciuk palec wskazujący i środkowy. dużo jeżdżę na rowerze i to właśnie w trakcie jazdy dretwieje mi bardzo dłoń tak samo w trakcie jazdy samochodem. w nocy drętwieja mi te 3 palce w obu rękach. co to może by???


Te 3 palce unerwia nerw pośrodkowy. Najczęściej przyczyną jest ucisk tego nerwu w kanale nadgarstka, czyli tzw. zespól cieśni nadgarstka. Dla potwierdzenia wykonuje sie przewodnictwo w nerwie posrodkowym. Leczenie - najpierw zachowawcze, jesli to nie pomaga - prosty zabieg chirurgiczny.
napisał/a: bart1990 2009-09-07 17:59
czyli nie lekcewarzyc tego??
napisał/a: xxyz 2009-09-07 21:46
Trudno ocenic bez badania przewodnictwa, na ile poważny jest stan. Proponuję wykonać badanie EMG (ściślej: badanie przewodnictwa nerwowego, EnG) w nerwie pośrodkowym. Gdyby byly duze zmiany na poziomie kanału nadgarstka, wtedy mozna myslec np. o zabiegu operacyjnym.
Zaznaczam ze jest to jedynie moja sugestia, bez zbadania nie jest możliwe postawienie diagnozy. Byc moze drętwienie jest np. od kręgoslupa szyjnego albo z jeszcze innych powodow.
napisał/a: bart1990 2009-09-08 07:50
a możliwe żeby zespól cieśni nadgarstka pojawił sie w wieku 19lat??
napisał/a: xxyz 2009-09-08 14:11
Możliwe, mniej zależy to od wieku a bardziej od trybu życia. Jednak jak pisalam najpierw wizyta u neurologa i EMG. Możliwe tez, ze to skutek jakiegos urazu, kontuzji sportowej itp.
napisał/a: bart1990 2009-09-08 18:23
ok dzieki za pomoc odezw sie jak bede cos wiedział
napisał/a: PIOTREK09 2009-09-26 12:43
witam mam niecale 16 lat i rowniez mam od 2 dni drętwienie najmniejszego palca u lewej reki. jakies 2 miesiace temu zdretwiala mi cala reka lezalem tydzien w szpitalu ale nic nie wykryli od tamtego czasu nic mi nie bylo do teraz oprocz dretwienia palca szybko sie mecze prosze co to moze byc??
napisał/a: Ismena2 2009-09-29 23:27
Ja mam podobny problem tyle że z środkowym palcem prawej ręki. Od ponad miesiąca cały czas jest zdrętwiały, najpierw opuszka teraz czuję że cały; w sierpniu dość intensywnie ćwiczyłam i czy to możliwe że wysiłek fizyczny to spowodował? W maju miałam wypadek z utratą przytomności (uraz głowy w okol. potylicznej) jednak po wypadku nie było żadnych powikłań ani zaburzeń; choć teraz już sama nie wiem co myśleć.

Pozdrawiam :)