Drętwienie mięśni na całym ciele, dosłownie.

napisał/a: enzokaptiva 2014-12-20 00:20
Witam, problem mam nietypowy i praktycznie posiadam go odkąd zacząłem chodzić do szkoły. Obecnie mam 23 lata i zaczęło mi to bardzo doskwierać a nie wiem co to jest i do jakiego lekarza się udać. Problem polega na tym, że podczas nagłego rozpoczęcia jakiejś czynności, bądź po prostu ruszenie sie powoduje u mnie "zdrętwienie" mięśni (albo nie wiem dokladnie czego bo jest to dziwne). Dla przykładu wstaje z krzesła i od razu czuje, że moje nogi są sztywne w kolanach i muszę chwile odczekać, żeby się ruszyć. Przy szybkim ruchu ręką to samo dzieje sie z łokciem - po prostu drętwieje i musze odczekać, żeby łokieć odpuścił. Najciężej jest z chodzeniem po schodach, pierwsze dwa schody idą normalnie, potem blokada i ide jak paralityk, potem jakby mięsień się rozgrzał i mogę iść jak normalny człowiek. Brzmi to jak jakieś science-fiction ale niestety mój problem zaczął się nasilać i przeszkadzać w normalnym życiu.

Co "zabawniejsze", problem ten pojawia sie w innych miejscach, np mięśnie wokół ust podczas mówienia mi drętwieją i nie mogę otworzyć bądź zamknąć ust, albo mam problem z wymawianiem literki R, kiedy podczas normalnej rozmowy mogę to wymawiać. Ogólnie wszystkie praktycznie mięśnie które używa ludzkie ciało mi drętwieja podczas najprostszych czynności które wykonuje, lub zaczynam wykonywać bez rozgrzewki - dla mnie brzmi to kosmicznie bo się nie znam na takich problemach, ale chce to w końcu wyleczyć, o ile się oczywiście da.

Nie wiedziałem do jakiego działu to zapisać, więc jeśli ktoś mógłby to umiejscowić byłbym wdzięczny.

Prosił bym bardzo o pomoc i porady bo życie od 9 roku życia do dziś było dla mnie porcja wstydu i męki. Pozdrawiam, Piotrek.
napisał/a: Vattier 2014-12-20 01:16
Najpierw do lekarza rodzinnego, który pewnie da skierowanie do neurologa. Ewentualnie od razu do neurologa prywatnie, jeśli masz taką możliwość i nie chcesz czekać w kolejce.
napisał/a: enzokaptiva 2014-12-22 01:00
Dzięki za jakąś podpowiedź, nigdy sie nie spotkałem z kimś innym który miał podobne problemy, u mnie w rodzinie także to nie występuje...
napisał/a: enzokaptiva 2015-01-16 14:07
Witam ponownie, jestem juz po pierwszych badaniach i jak to powiedzial mój lekarz - sprawa jest bardzo ciekawa. Ogólnikowo wszystkie wartości mam w normie. Podejrzenia były o TSH ale wynik jest w normie, wszystkie składniki również - jedyny mankament to kinaza kreatynowa CPK - na norme [55-170] u mnie wynik to 670. Dostałem skierowanie do neurologa oraz reumatologa, zobaczymy co z tego wyjdzie - jakieś wnioski/podejrzenia?