Drętwienie małego palca lewej ręki.

napisał/a: Messi21 2010-01-03 21:08
Witam, od dwóch dni mam zdrętwiały mały palec u lewej ręki. Znaczy nie wiem czy zdrętwiały, po prostu czuje lekkie mrowienie. Nie przeszkadza mi to w wykonywaniu żadnych prac. Mogę go zginac, wyginac, ruszac nim. Możecie mi powiedziec czym to moze byc spowodowane i co mi jest? To mrowienie jest denerwujące. Teraz miałem przerwę świąteczną więc praktycznie cały czas siedziałem przy komputerze w jednej pozycji z opartym łokciem na biurku. Od 9 listopada do 10 grudnia miałem prawą rękę w gipsie i wszystkie czynności musiałem wykonywac lewą ręką, czyli tą, której palec teraz drętwieje. Boje się, że to może byc coś groźnego. Nie mam zielonego pojęcia dlaczego drętwienie nasila się po kąpieli. W dzień jest słabsze, ale wieczorem po kąpieli znów daje o sobie znac.
napisał/a: dimedicus 2010-01-03 22:44
Jak przestaniesz używać lewej ręki do pracy przy komputerze objaw ten z czasem zniknie,Wynika z przeciążenia,nieprawidłowości w pozycji pracy.Nie jest to poważny objaw.Można stosować masaże ręki.
napisał/a: Messi21 2010-01-03 23:39
Dzięki, uspokoiłeś mnie :)
napisał/a: monic19852 2010-04-28 15:22
witam!mi zdretwial w nocy maly palec az do nadgarstka u lewej reki.moge ruszac palcem i wykonywac normalnie czynnosci ale jest to denerwujace.Dodam ze dretwienie jest tylko po grzbietowej stronie i nie ustepuje mimo ze masuje palec.Nie przeciazalam tej reki nie wiem skad to odretwienie ale martwie sie tym.
napisał/a: ola871 2010-04-30 01:37
witam,

Mialem podobne problemy, bardzo pomogla mi wizyta u neurologa, dr Piotra Szymanskiego z warszawy, osobiscie polecam
napisał/a: akolinek 2010-06-19 12:41
Witam jestem tu pierwszy raz ale widze ze mamy podobne problemy moze i mi ktos pomoze mam zdretwiale 2 palce prawejmaly i serdeczny reki i ostatnio zaczela mi drgac dosc mocno prawa powieka co jest dosc dziwnym i dokuczliwym zjawiskiem nie bardzo wiem co z tym zrobic gdzie sie udac Pozdrawaim
napisał/a: furikus 2010-12-25 15:22
akolinek napisal(a):Witam jestem tu pierwszy raz ale widze ze mamy podobne problemy moze i mi ktos pomoze mam zdretwiale 2 palce prawejmaly i serdeczny reki i ostatnio zaczela mi drgac dosc mocno prawa powieka co jest dosc dziwnym i dokuczliwym zjawiskiem nie bardzo wiem co z tym zrobic gdzie sie udac Pozdrawaim


mam to samo, rownież czasem drga mi prawa dolna część powieki, maly palec mam taki zdretwiały, a na serdecznym kawałek opuszka.

Jakies sugestie? pomoc?

Pozdrawiam