drętwienie lewej nogi w ciągu dnia

napisał/a: damioanrzepka1 2013-08-13 08:05
Spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa
Wysokość trzonów kręgów zachowana, nierówne zarysy płytek pokrywających trzon kręgów -guzki
Schmorla, drobne osteofity na krawędziach
Stan po stabilizacji międzykolczystej na poziomie L3/L4

Poziom L1/L2/L3 i L4/L5 - bez cech przepukliny tarczy międzykręgowej

Poziom L3/L4 - efekt próżni, obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy

Poziom L4/L5 - obniżenie wysokości i uwypuklenie typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek
oponowy
Poziom L5/S1 - ok 5mm kręgozmyk przedni; obustronnie przerwanie ciągłości łuków kręgu L5, typu bulging tarczy międzykręgowej modelujące worek oponowy.

Co pan DR.Sadzi o tym opisie.
napisał/a: kordian1 2013-08-17 00:33
opis nie jest dobry. guzki świadczą o przebytej chorobie scheuermanna, zmiany dyskopatyczne i kręgozmyk mogą powodować drętwienia, parestezje, osłabienie siły mięśniowej nóg itp
napisał/a: damioanrzepka1 2013-08-20 10:49
A czy z cwiczeniami dało by coś.
napisał/a: intelpentium 2013-08-20 12:21
Skonsultuj swoją sytuacje najlepiej z fizjoterapeutą, który bedzie znał metode mckenziego, znajdziesz wykaz na stronie instytutu mckenzie. Dział dla pacjentów, terapeuci certyfikowani. Napewno kogoś znajdziesz w swojej okolicy. Fachowiec zobaczy opis, objawy ,zbada Cie i oceni czy warto jeszcze próbowac rehabilitacji czy nie. Na własna reke nie podejmuj próby rehabilitacji cwiczeniami z internetu.
napisał/a: kordian1 2013-08-20 15:02
Przy kręgozmyku metoda McKenziego jest przeciwwskazaniem.
Tu stosuje się ćwiczenia wzmacniająco-stabilizujące, ewentualnie gorset lub sznurówkę i oczywiście zakaz przeciążania kręgosłupa.
Tak czy inaczej wizyta w poradni rehabilitacyjnej cię nie ominie.
napisał/a: intelpentium 2013-08-20 16:56
przy wzmacnianiu gorsetu okołokręgosłupowego obciążany jest chory odcinek, chore dyski. Także ćwiczenia wzmacniające miesnie są nie na miejscu. Nie wyobrazam sobie osoby z wielopoziomowa dyskopatia robiaca grzbiety czy brzuszka badz inne cwiczenia. Skonsultuj wyniki i objawy z terapeutą.
napisał/a: kordian1 2013-08-20 18:13
Brzuszki można również robić nie obciążając bardzo odcinka lędźwiowego kręgosłupa, wystarczy nie podnosić się do końca tylko do momentu napięcia mięśni brzucha. Mamy tu do czynienia ze zmianami typu bulging disc czyli delikatne uwypuklenie krążka międzykręgowego z jego spłaszczeniem, niektórzy specjaliści traktują to jako odrębna zmiana patologiczna i nie podpinają tego pod dyskopatię. Wzmacniać mięśnie i tak trzeba ale na pewno nie przeprostami.
Dodatkowo można jeszcze zrobić RTG czynnościowe aby zobaczyć czy kręgozmyk jest stabilny czy nie.
napisał/a: damioanrzepka1 2013-08-28 18:47
A jakie cwiczenia przy kregozmycie mógłbym robic. Prosze o rade.
napisał/a: kordian1 2013-08-28 20:59
przede wszystkim trzeba rozciągnąć mięśnie grzbietu (prostownik grzbietu odcinka lędźwiowego) poza tym rozciągnąć zginacze stawu biodrowego (biodrowo-lędźwiowy, prosty uda)
Wzmocnić należny mięśnie brzucha(POPRZECZNY BRZUCHA!!!) oraz mięśnie pośladkowe (pośladkowy wielki) Spowoduje to większą stabilizacje kręgosłupa i zapobiegnie dalszemu ześlizgowi kręgozmyku.
Konkretne ćwiczenia powinien pokazać rehabilitant.
napisał/a: damioanrzepka1 2013-12-21 17:33
Jestem po kolejnej rehabilitacji . Sam juz nie wiem czy mam robic cwiczenia czy nie . Boli caly czas.Czy siedze czy stoje.Ból mam w prawym boku kregosupa ledzwiowego i lewa noga mi dretwieje.
napisał/a: damioanrzepka1 2013-12-21 17:37
Nie wiem czy mam nosic sznurówke.Co pan radzi.
napisał/a: kordian1 2013-12-21 21:05
O tym czy nosić sznurówkę czy nie powinien zadecydować ortopeda lub lekarz rehabilitacji.