Drętwienie lewej nogi

napisał/a: Naatuusiaa2 2014-08-11 16:24
Witam! Mam 29 lat. 2 tygodnie temu zaczął skakać mi mięsień w kolanie. Pomyślałam,że to brak magnezu (dwójka dzieci, mało snu, duuużo kawy). Zaczęłam więc brać magnez. Tydzień temu kiedy siedziałam nagle zaczęła drętwieć mi lewa noga. Drętwienie utrzymuje się cały czas, jednak tylko wtedy, kiedy siedzę. Rano nie odczuwam go w ogóle, najgorzej jest w nocy. Czasem mam wrażenie,że drętwieje mi też druga noga i lewa ręka,ale tylko na chwilę. Lewa noga dokucza mi dłużej, czuję mrówki, dziwne jest to,że to drętwienie się przemieszcza, od palców po kolano. Czasem mam uczucie takiego burzenia się krwi w żyłach w tej nodze. Od kilku miesięcy ćwiczę, po niektórych ćwiczeniach bolał mnie kręgosłup (część krzyżowo-lędźwiowa) więc przestałam ćwiczyć. Dziś odczuwam też ból pod prawą łopatką i ból karku (może po prostu spałam w niewygodnej pozycji). To, co dokucza mi od dawna to problem ze wstaniem z twardego podłoża. Jak położę się na dłuższą chwilę na podłodze to nie mogę wstać, drętwieje mi kręgosłup. Czy moje objawy związane są z kręgosłupem? 2 ciąże pewnie zrobiły swoje. Pisze bo martwię się czy nie są to początki sm.
napisał/a: Naatuusiaa2 2014-08-14 15:52
Naprawdę nikt nie wie co to mogłoby być? Byłam u neurologa, na podstawie standardowego badania (palec do nosa, młoteczek itp.) wykluczył sm. Dziś jednak zaczęła drżeć mi prawa ręka i odczuwam drżenie mięści w pośladkach, odcinku lędźwiowym kręgosłupa i w nogach. Te drżenia nasilają się i osłabiają albo w ogóle na jakiś czas ustają. Martwię się, że to naprawdę może być stwardnienie rozsiane. Może powinnam pójść do innego neurologa? Może ktoś mi coś doradzi. Naprawdę bardzo się martwię.