drętwienie kończyn, twarzy, glowy, uczucie mrowienia

napisał/a: mieszko89 2006-11-29 15:40
witam wszystkich na forum chcialem od razu powiedzieć ze jestem tu nowy więc przeraszam za wszelkie nie dociągnięcia z góry
Cierpie na jakieś dziwne schozrenie lekaż powiedział że niby to jest migrena ale sam nie wniem miałem robiona tomografie i eeg i niby wszystko wporządku a obiawy to:
drętwienie kończyn, twarzy, glowy, uczucie mrowienia wlasnie w tych miejscach i niedowlad, czasem zdarzy mi sie wymiotowac i zdarzają sie tęz mroczki pzred oczami tak ze nie wiele jestem w stanie zobaczyc wszystko dzieje sie powoli a w skarjnych przypadkach nie umiealem nazywać różnych zreczy po imieniu np nie bylem wstanie powiedziec ze stół jest stołem. wszystkie te obiawy mają miejsce w 1 dniu zaczyna sie to najczęsciej od mroczków a przy wszystkim towarzysz ból głowy czasem więkrzy zcasem mniejszy. cierpie na to od ok. 5 roku zycia czasem mialem to częsciej czasem rzadziej czasem pzrebieg tego był ostrzejszy zcasem łagodniejszy
moje pytanie do forumowiczów i moze do jakiego specjalisty co mi do cholery jest jak leczyć czy da sie to leczyc jak unikac jesli sie da
z moich obserwacji i pzremyslen to nie znajduje związku miedzy nasilaniem sie ataków a przyjmowaniem jakiegos specyficznego pokarmu czy stresem poprostu czasem to mam czasem nie i w ogóle nie wiem jak sobie z tym radzić nie umiem tego przewidzieć
jesli zapomnialem czegos dodac prosze pisac ja chętnie odpowiem na wszelkie pytania tylko niech mi ktoś pomoże dziękuje z góry
napisał/a: Peter 2006-11-30 15:05
Witaj mielczaninie. Czy tą tomografię robiono Ci w Rzeszowie? I czy byłeś z tym problemem u neurologa? I czy są to wyłącznie te dolegliwości, które opisałeś, czy są jeszcze inne, np. jakieś zaburzenia żołądkowe? Jak sobie radzisz ze stresem? Pozdrawiam, też Mielczanin.

[ Dodano: 2006-11-30, 15:11 ]
Podaj opis wyniku tomografii
napisał/a: cruciverba 2006-12-01 18:50
Witaj,
mój chłopak ma identyczne objawy jak Ty, tylko nie codziennie. Zdarzyło mu się to pierwszy raz ostatnio. Właśnie niemoc nazywania najprostrzych rzeczy przez jakieś pół godziny, mrowienie jednej ręki i właściwie zatracanie czucia, nieostrość widzenia, uczucie jakby ktoś siedział mu na głowie, jakby w głowie miał bardzo wysokie ciśnienie, ból głowy codziennie, do tego dochodzi ból gałek ocznych i czasami uczucie jakby ktoś mu te gałki od środka chciał wypchnąć. Poza tym po tym zdarzeniu nie może zacisnąć już pięści tak mocno jak kiedyś.
Bardzo mnie te objawy zaniepokoiły. Do lekarza idziemy w przyszłym tygodniu. Pozdrawiam Cię ciepło.
napisał/a: Wikunia254 2008-06-10 13:05
Dzien dobry wszystkim mam takie same dolegliwosci boje sie troszke bo zaczelo sie ostatnio od przekrecania zdan. Co mam robic juz sobie z tm rady nie daje prosze o pomoc z gory dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2008-09-10 17:02
witam,ja mam podobne objawy,czasem są one jak typowa migren,czyli zaczyna sie złym widzeniem,potem te pioruny w oczach,czy zygzaki czy jak je zwał,a potem ból głowy czasem większy czasem mniejszy,od pary dni mam dretwienie lewej dłoni.Ale u mnie wykryli nerwice,choć ja nie jestem do konca przekonany,bo te objawy są tak dziwne ,że sam już nie wiem i jest ich tyle że szok
niektore typowo nerwicowe a niektóre własnie nie.Zastanawiam sie czy to nie na tle niedotlenienia mózguw jakimś miejscu,ale żaden lekarz nic na ten temat nie mówi,straszna sprawa..
napisał/a: Agnieś 2009-11-09 20:04
Witam wszystkich serdecznie.Takie same objawy mam od 7 lat,kiedy pierwszy raz zaszłam w ciąże.Początkowo myślałam,że to jakieś zaburzenia hormonalne itp.To samo pojawiło się przy drugiej i trzeciej ciąży tylko coraz częściej.Obecnie nadal mi to dokucza;zaczyna się od zaburzenia wzroku,patrzeć mogę tylko na wprost i to tylko przez chwilkę a dookoła wszystko mi faluje coś w rodzaju jak latem patrzysz na bardzo gorący asfalt,potem jest drętwienie dłoni , przechodzące w górę na twarz(przeważnie tylko połowa) wraz z językiem a czasami przechodzi na druga rękę, a ostatnio mam często zdrętwiały przełyk ;kończy się bólem głowy w skroniach tak, jakby momentalnie ciśnienie skoczyło bardzo wysoko. Wszystko trwa jakieś 3-10 min zostaje tylko ból głowy.I rzeczywiście w tym czasie nie mogę nazwać najprostszej rzeczy po imieniu, tak jak tu opisywał kolega,że ,,stół jest stołem".Jestem pod opieka neurologa,po tomografii komputerowej, prześwietleniach itp. i nic...Mimo ,że nauczyłam się do tego przyzwyczajać, to i tak jest to bardzo denerwujące ,tym bardziej ,że przytrafia mi się to coraz częściej;(nawet teraz pisze ze zdrętwiałą ręką).Szukam pomocy, może ktoś z Was znajdzie pierwszy przyczynę to bardzo proszę o kontakt( gg 4408512).Agnieszka
napisał/a: anus05 2010-05-09 22:30
jestem z okolic wrocławia, ania.
widze ze nie tylko mnie dotyczy ten problem! miałam robiona tomografie komputerowa głowy, angiografie tetnic mózgowych i tez nic nie wskazało! neurologiczne sprawy jak mnie doktor bada tez sa bez wskazań... ale sa takie momenty 3-10min ze mam to samo co wyzej opisujecie. jak mowie to pani doktor to jakos trudno jej w to ''uwierzyc'' i mowi ze nie nie stwierdza tu nic neurologicznego... kiedyś aż w weekend pojechałam do wrocławia na osty dyżur (wtedy zrobili mi TK) z tego powodu bo był weekend i przychodnia zamknieta to lekarz stwierdził ze mam isć do psychologa z tym bo na TK nic nie ma i tez nic neurologicznego nie stwierdza.. powiedział ze to może nerwy stres czy coś..
masakra co w tej Polsce sie dzieje.
mam wrażenie ze te objawy sie nasilają... nie wiem co sie dzieje :(
napisał/a: Agnieś 2010-05-10 12:59
Witam wszystkich serdecznie! Z góry przepraszam ,że tak długo nie pisałam ale w końcu jestem...
Moje wnioski osobiste są takie;myślę ,że to wszystko jest spowodowane nerwicą.
Po kolejnych badaniach typu rezonans magnetyczny, okulistyczne badania dna oka itp. wszystko jest ok.W swoich poszukiwaniach przyczyny swojego stanu zdrowia, trafiłam na wizytę do doktora nauk med.neurologii, który po wysłuchaniu mnie stwierdził, że to sm(stwardnienie rozsiane), czego ja też się obawiałam ALE po zbadaniu mnie wykluczył tą chorobę i stwierdził, że gdybym na nią chorowała to po upływie tylu lat ,już bym na wózku inwalidzkim jeździła, a u mnie nic nie wskazuje fizycznie ,na jakiekolwiek zmiany w tym kierunku.Jednakże wspominał co także możecie poczytać sobie o tej nieciekawej chorobie ,że czasami ma postać tzw. rzutową; atakuje a potem następuje remisja.
Nie chce nikogo straszyć ( nie stresujcie się jeszcze bardziej) ale jest to choroba na którą nie mają leku a co gorsza nie można jej na pierwszy rzut rozpoznać (poczytajcie Sobie Sami ).
Szanowny Pan Doktor polecił mi badania tarczycy, ponieważ objawy chorej tarczycy mogą mieć podobne efekty co neurologiczne (jeszcze nie byłam u endokrynologa).Przepisano mi lek antydepresyjny Pramolan i powiem Wam szczerze, że bardzo skuteczny( nie uzależnia).Brałam go przez 2 m-ce;wróciła pamięć, bardzo dobra koncentracja 4 m-ce bez żadnych objawów.Przerwałam lek ,po 1,5 m-ca- przedwczoraj mnie złapało.Myślę,że to nerwica...Pozdrawiam i dużo optymizmu życzę!
napisał/a: anus05 2010-05-10 17:21
''stwierdził, że to sm(stwardnienie rozsiane), czego ja też się obawiałam ALE po zbadaniu mnie wykluczył tą chorobę'' po jakim badaniu wykluczył SM?
napisał/a: placio93 2010-05-14 17:24
Witam wszystkich!
Może to problemy z układem krwionośnym(np: niedokrwistość, arytmia, niedociśnienie)
Myślę że mroczki przed oczami i ból głowy spowodowane są niedotlenieniem mózgu.
drętwienie kończyn, uczucie mrowienia i niedowładu jest zazwyczaj kojarzone z układem krążenia.
Afazja (niezdolność do komunikacji werbalnej) też może być tym spowodowana.

niedokrwistość - powinna wyjść na morfologii.
niedociśnienie - hmm... zwykły pomiar ciśnienia.
arytmia - trzeba zbadać tentno, ale nie elektronikom tylko stetoskopem.

Pozdrawiam: Placio93
napisał/a: rybenka1811 2010-06-24 21:30
witam,
mam pytanie dotyczace SM, przed chwila znajoma mi nasuneła pewna mysl;/:( od jakiegos czasu dretwieja mi palce wprawej rece;/ teraz jak to pisze to mnie cholernie boli;( mam tak od 2 lat prawie ale od jakiegos czasu po prostu idzie zwariowac;/do tego mam mrowienie i dretwienie w nogach;/ nie moge miec za długo zgietych kolan bo zaraz mam uczucie jakby mi ktos nogi do gipsu wsadził:( u lekarza byłam ale on nie widzi problemu;/ (przypomne ze mam dopiero 21 lat:(niecałe)
napisał/a: AsiaMOSIEK 2010-09-13 16:27
Witam wszystkich.
Mam podobne objawy: dretwienie w rekach, twarzy, zawroty glowy, ale nie mam zadnych bolow glowy, rzadko wymioty.
W przyszlym tygodniu mam MR (rezonans magnetyczny) poniewaz jes podejrzenie MS (stwardnieine rozsiane). Boje sie ze ta diagnoza sie potwierdzi poniewaz mam te objawy od lat ale nasilily sie w ostatnim miesiacu, na tyle ze nie moge normalnie funkcjonowac. Z poczatku mialam podejrzenie w organach balansu (moj narzeczony jest laryngologiem) ale z tym wszystko ok. Mam nadzieje na jakies zaburzenia hormonalne albo cos mniej powaznego bo mimo tego ze mieszkam w Szwecji i tutaj opieka lekarska jest duzo lepsza niz w Polsce to i tak zycie z MS to nie bajka.
Pozdrawiam wszystkich i powodzenia.
PS: Dam znac jak bede miala wyniki
Asia