drętwienie i ból lewej ręki

napisał/a: rybaryba90 2017-03-21 22:06
Witam od piątku zmagam się z nietypowym jak dla mnie problemem gdyż przytrafiło mi się to pierwszy raz. Wstając w piątek rano poczułem ból w okolicach łopatki po lewej stornie,pierwsza moja myśl była że żle spałem i to przejdzie.Jednak w sobote ból zaczą promieniować do lewej ręki na początku tylko w okolice łokcia od wczoraj boli mnie również kark praktycznie ciągle leżę do tego drętwieje mi palec wskazujący lewej ręki proste czynności jak krojenie chleba czy trzymanie kubka z kawą sprawiają mi trudności ( Jestem leworęczny) momentami ból też promieniuje do okolic klatki piersiowej najbardziej odczuwalne jest to gdy wstaję z łóżka proszę o radę jestem do piątku bez możliwości pójścia do lekarza gdyż jestem poza swoim miejscem zamieszkania myślicie że to problem z kręgosłupem ? czy z jakimiś nerwami nie ukrywam że trochę się boję gdyż mojej mamie drętwiała ręka przed zawałem serca mam 27 lat dziękuje za pomoc
napisał/a: PioCS 2017-05-08 13:16
Witam, objawy są bardzo zbliżone dla obciążenia szóstego korzenia nerwowego odcinka szyjnego, aczkolwiek bóle w rejonie kl. piersiowej na pewno bym nie zostawił bez zdiagnozowania. Czasami zdarza się tak ze obciążenie segmentów odc szyjnego i przejścia piersiowo szyjnego może dawać ból rzutujący do łopatki, mostka, kończyny górnej ... generalnie proponowałbym sie udać do konkretnego lekarza który nie bada "zza biurka" lub konkretnego terapeuty manualnego. Uważam że diagnostyka internetowa może tylko wprowadzić chaos, pozdrawiam