drętwienie i ból IV i V palca oraz ból dłoni

napisał/a: ewa_90 2016-12-07 21:44
Witam,
od ok. 3 miesięcy pojawiają się u mnie uporczywe drętwienie palca serdecznego i małego z ból dłoni pod tymi palcami. Dodatkowo czasem boli mnie również nadgarstek, odczuwam taki tempy ból. Objawy te utrzymują się przez kilka dni, po czym samoistnie ustają i znów się pojawiają. Budzę się w nocy z powodu bólu dłoni i palców, ostatnio nawet podczas prowadzenia samochodu oodczuwam pewien dyskomfort oraz przy wykonywaniu codziennych czynności czuję jakby ręce miały mniej siły. Nie pomagają mi już za bardzo ani leki przeciwbólowe ani maści...
Rok temu miałam wykonywane zdjęcie RTG kręgosłupa szyjnego i są podobno niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w tym odcinku.
Mam dość zajmującą pracę i zanim zdecyduję się na pójście do lekarza chciałam zapytać jaka może być przyczyna takich dolegliwości? Czy może to być od kręgosłupa i czy możliwe, że to cieśń nadgarstka? Moja Mama dwa lata temu miała zabieg na to i mówi, że u niej początki były podobne. A może są jakieś ćwiczenia, którymi mogę złagodzić ten uciążliwy ból?
Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedź,
Ewa
napisał/a: PioCS 2017-07-19 14:38
Witam, problemem może być nerw łokciowy, lub obciążenie korzenia nerwowego C8. Warto udać się do neurologa żeby Panią dokładnie zbadał, postawił diagnozę. Później warto udać się do terapeuty manualnego żeby popracować nad zniesieniem objawów. pozdrawiam