drętwiejący ból lewej nogi

napisał/a: gioovanna 2013-08-26 13:35
Proszę o poradę,
w sobotę po wstaniu z łóżka podczas chodzenia czułam ból w lewej łydce dokładnie w po środku w tylnej jej części. Ból wzmagał się podczas chodzenia, przy napinaniu mięśni łydki, ale to nie mięsień bolał. Odczucie było takie jakby bolało coś pomiędzy piszczelą a mięśniem. Ból jakby drętwiejący. Coś jakby podrażniony nerw. Ból wzmagał się w ciągu dnia. Po południu czułam, że cała noga jest boli, jakby zdrętwiała w kości, albo w czymś co idzie dokładnie przez jej środek. Charakterystyczne było również to, że podczas kucania, bądź przyciągania zgiętej nogi i dociskania łydki do uda (przy zgięciu) odczuwalny był ból punktowy w łydce (tył nogi, środek łydki). Pojawiało się czasem dziwne uczucie w nodze i pojawiała się gęsia skórka, tylko na prawej nodze. Wzięłam dwa Ibupromy i ból minął. Potem jak tabletki przestały działać ból wrócił, ale jego natężenie już było mniejsze i umiejscowił się w na udzie, mniej więcej w jego połowie, również bardziej na tylnej części. Mówię o odczuciach tak mniej więcej. Czuję rozpychanie jakby w środku uda. I taki dziwne odętwienie w środku nogi, ale bardziej rozpychanie i promieniowanie lekkie. Ból jest o słabym natężeniu,do wytrzymania bez tabletek i nie aż ta uciążliwy. Jednak wyraźnie czuć, że coś jest nie tak. Nadal pojawia się gęsia skórka tylko po jednej stronie ciała. Dodam jeszcze, że w sobotę, czyli w dniu kiedy się to zaczęło, ból rozchodził się po nodze w momencie jak leżąc na wznak unosiłam wyprostowaną nogę do góry. Wyraźnie było czuć drętwiejący ból idący środkiem nogi.

Bardzo proszę o pomoc. Martwię się.
napisał/a: kordian1 2013-08-26 19:28
Taki ból może być spowodowany zmianami zwyrodnieniowymi lub dyskopatycznymi w kręgosłupie L-S, wskazane co najmniej zrobić prześwietlenie tego odcinka a już lepiej to rezonans aby zobaczyć co tam się konkretnie dzieje i wdrożyć odpowiednie leczenie.
napisał/a: gioovanna 2013-08-26 20:23
Mam 25 lat. Robione było RTG tego odcinka i nie wykazało żadnych nieprawidłowości. było to jakieś ponad pól roku temu, ponieważ przez 3 tyg. doskwierał mi ból w tym odcinku, zarówno podczas siedzenia, jak i chodzenia, ale minął. Czy to możliwe, żeby już w tym wieku występowały zwyrodnienia, bądź dyskopatie? Mam ogólnie problemy z kręgosłupem, ale mój ortopeda narazie kazał zrobić tylko RTG odcinka piersiowego i lędźwiowego... stwierdził, że przez złą postawę są pewne zmiany i zalecił pływanie minimum dwa razy w tygodniu i na tym zakończył. Mam drążyć o dalsze badania?
napisał/a: intelpentium 2013-08-26 20:40
zdecydowanie zalecałbym szukanie przyczyny w kregosłupie. RTG to bardzo niedokładne badanie, nie pokaże co dzieje się dokładniej. Zalecałbym tomograf/rezonans
napisał/a: gioovanna 2013-08-26 20:51
Czy to może być coś poważnego?
napisał/a: kordian1 2013-08-26 20:51
Zgadzam się z intelpentium, należy drążyć o dalsze badania a zwłaszcza że kłopoty z kręgosłupem już wcześniej się pokazywały. I tu już może nie do ortopedy tylko do neurologa, on powinien mieć większą wiedzę w tym zakresie.
napisał/a: kordian1 2013-08-26 21:39
Myślę że nic czego by się nie dało cofnąć odpowiednio prowadzoną rehabilitacją. Teraz nawet 15 latki mają dyskopatię a to wszystko między innymi przez całodzienne siedzenie przed komputerem.
napisał/a: intelpentium 2013-08-26 22:20
To może być zmiana typu uwypuklenie krążka miedzy kręgowego, może być przepuklina krążka... zmiany które powodują ucisk na struktury nerwowe, w twoim przypadku jest możliwy ucisk ze względu na obj neurologiczne. Leczy się rehabilitacyjnie, głównie ćwiczeniami + leki przeciwbólowe, przeciwzapalne. Jeżeli leczenie nie pomaga, neurochirurg może zalecić zabieg operacyjny. Ale to długotrwały proces. Na początku zrób w/w badanie
napisał/a: gioovanna 2013-08-28 11:43
Odkopałam stare zdjęcia RTG odcinka lędźwiowego. Dokładnie z listopada 2012 roku. Dodam, że biorę tabletki Aglan. Wczoraj wzięłam na noc.. Dzisiaj bólu jako takiego nie ma, ale czuje dyskomfort w różnych miejscach nogi. Raz w pośladku, raz w udzie z tyłu, czasem w łydce, czasem w stopie. Jakby rozpychanie.
napisał/a: kordian1 2013-08-28 14:23
dobrze by było gdybyś jeszcze odkopała opis do tego zdjęcia
napisał/a: gioovanna 2013-08-29 11:30
Niestety opis zaginął. Ale pamiętam, że było na nim napisane tylko, że odcinek bez większych zmian. Byłam u neurologa.. dostałam skierowanie na rezonans odcinka LS.. niestety terminy są dopiero na nowy rok... Pani doktor stwierdziła, że może to być rwa kulszowa... ale po zastanowieniu stwierdziła, że objawy są trochę dziwnie i martwi ją to, że zaczęło się od łydki... Biorę teraz leki przeciwzapalane i przeciwbólowe... Martwi mnie natomiast fakt, że pomimo ich brania nieustannie odczuwam tępy ból.. w tyle uda i tyle łydki. Tego nawet nie można nazwać bólem.. Tak jakby tępy... albo jakby coś rozpychało od środka... czasem jakby jakiś drobny prąd przeszedł tak przez 3cm. Nawet jak leżę w nocy w łóżku to to odczuwam, a przecież biorę ciągle tabletki przeciwbólowe, które z tego wynika nie działają. Od razu mam czarne myśli i sobie w głowie roje, że może to jakieś zmiany nowotworowe o obrębie kończyny, jakiś mięsak..albo nie wiem co.. bo skoro leki nie pomagają... Martwię się strasznie i nie wiem co mam dalej robić. Odczucia są upierdliwe i niepokojące...
napisał/a: kordian1 2013-09-01 15:33
Rozejrzeć się za lepszym termie inem rezonansu, zapytać się w przychodni wystawiającej skierowanie gdzie można wykonać badanie i podzwonić po kilku placówkach, i oczywiście rehabilitacja.