Drętwiejąca ręka przy pisaniu.

napisał/a: grzesiekewelina 2012-11-28 00:33
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.
Od pewnego czasu mniej więcej od pół roku podczas pisania łapie mnie jakiś dziwny skurcz prawej dłoni. Jest to bardzo nie komfortowe. Po kilku literach palce i nadgarstek nie chcą współpracować. Poprostu ściskają mi długopis i koniec pisania.
Oczywiście udaję się do specjalisty. Niestety kolejki i muszę chwikę poczekac.
Czy ktoś się może orientuję co to może być??? Jak to się leczy???
Pozdrawiam serdecznie.
napisał/a: piotrosiama 2012-11-28 01:18
Może do czasu wizyty wypróbuj suplementacji magnezu/potasu, bo niedobór tych pierwiastków niekiedy powoduje takie objawy.
napisał/a: grzesiekewelina 2012-11-28 01:29
Kiedyś brałem regularnie magnez. Szczerze powiem, że dawno nie uzupełniałem tego pierwiastka w organiźmie. Ale czy to coś da. Te skurcze są bardzo silne.
napisał/a: piotrosiama 2012-11-28 01:35
Ja bym spróbowała tym bardziej, że jak piszesz był już kiedyś taki epizod. Najlepszy będzie magnez Chela Olimpu.
napisał/a: grzesiekewelina 2012-11-28 01:43
Spróbuję. Oczywiście z wizyty u specjalisty nie zrezygnuję. Może znajdę coś prywatnie.
Nawet przy byle podpisem mam problem. Nie wspomnę o jakimś dłuższym pisaniu. Od niedawna nasila się coraz bardziej. Zastanawiam się nad wzięciem zwolnienia lekarskiego ponieważ moja praca w dużej części wymaga pisania. Wstyd mi gdy widzą jak się męczę.
napisał/a: piotrosiama 2012-11-28 02:02
Och nie wiedziałam, że aż do tego stopnia. To może być np. problem z nerwem łokciowym - nie rezygnuj z wizyty u neurologa.