Drastyczny Spadek Wagi - BAdania

napisał/a: icecube 2013-12-03 18:50
Witam,

Mam do Was pytanie, Jakiego rodzaju badania w pierwszej kolejności należy wykonac żeby sprawdzic ogólny stan zdrowia?
Choruje na zespół jelita drażliwego, ostatnio złapałem również helicobacter i co za tym idzie zapalenie błozy śluzowej żołądka i dwunastnicy.Miałem wykonywaną gastroskopię i leczę się w tym kierunku prywatnie ( gastrolog).


Jednak bardzo martwi mnie drastyczny spadek mojej wagi.
Na początku Sierpnia ważyłem około 82 kg.Uczęszczałem regularnie na siłownie.
W okresie od początku sierpnia do września założyłem sobie obciąc wagę i siłownie zamieniłem na bieganie, Udało mi się zbic do 76.
Nie odczuwałem w tym czasie żadnych dolegliwości.
Od Połowy początku października do dziś schudłem około 8 kg.
Aktualnie moja waga to 67,5 kg. Mam dosc kiepskie samopoczucie.Objawy ZJD wracają choc już miałem tą chorobę opanowaną. Powodem spadku wagi jest w pewnym stopniu dieta. Zapalenie błon śluzowych powodowało ból przy posiłkach więc bardzo ograniczyłem ilosc spożywanego pokarmu. Aktualnie jest nieco lepiej jem trochę więcej ale waga dalej ( choc juz mało)spada.
Po głowie maszerują mi najgorsze myśli i nowotworze,hiv czy innej ciężkiej chorobie. Prosiłbym o pomoc w wyborze badań które w 1 kolejności należy wykonac. Wiem że z takimi sprawami idzie się do lekarza 1 kontaktu ale jeżeli mam liczyc na naszą służbę zdrowia to...
Podstawą będzie pewnie Badanie krwi tylko nie wiem pod jakim kątem je wykonac?