Dotyczy protez zębowych górnej i dolnej

napisał/a: sosenka_8 2011-04-15 22:46
Dobry wieczór,jestem po kolejnym usunięciu zębów , ..17 kwietnia będę miała usunięty ostatni ząb w górnej szczęce...zaznaczam,że jestem po udarze mózgu i operacji serca -sztuczna zastawka.Jakiś rok temu miałam luźne zęby w dolnej szczęki, ,,więc udałam się do stomatologa,w pierwszej kolejności miałam usunięty kamień nazębny, potem płukanie płynem(nie pamiętam nazwy , ale był zielony)i zęby zostały szczepione i mam do tej pory. Zanim zaczęłam rwanie zębów..odstawiłam lek acenocumarol,a biorę codziennie clexanę.Ale moje pytanie jest następujące...czy po usunięciu zębów, odczekam do wygojenia się ran i dopiero pójdę by pobrano mi odciski na protezę górna i dolną. Opinie moich znajomych są podzielone, jedni twierdzą,że najpierw powinnam zrobić protezę górną, inne osoby mówią mi ,żebym wszystkie zęby usunęła(przeznaczone do wyrwania)..odczekała kilka dni do wygojenia się ran i dopiero udała się do protetyka..by dalej wykonywał swoją czynność (zaznaczam nie jestem zbyt obeznana w temacie)Stomatologiem jest mężczyzna,bo panie zapoznając się z faktem i moim stanie zdrowia, odesłały mnie do chirurga szczękowego, który co drugi dzień usuwa mi zęby.Proszę o pomoc w tym temacie .