Domowe sposoby na grypę i przeziębienie

napisał/a: Lalunaa 2007-11-02 17:13
Każda z nas ma swoje wyprobowane sposoby. Przekazywane z pokolenia na pokolenie. Podzielmy sie nimi :)
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-11-15 17:24
no wiec jesli chodzi o domowe sposoby to zachecam bardzo do regularnego picia cieplego miodu moze byc z cytrynka oczywiscie czosnek ale to dla osob z =e zdrowa watroba to sa moje metody ale jak jestem chora to biore leki na przeziebienie, czlowiek wtedy choruje krocej lepiej dochodzi do siebie i katar albo kaszel nie sa tak uporczywe jak przy leczeniu domowym, ja osobiscie stosuje Tabcin wlasnie dlatego ze szybko dziala ma zelowa kaspolke wiec najszybciej rozpuszcza sie w organizmie jest dobry dla ludzi z wrazliwymi zoladkami takimi jak ja mam
napisał/a: altamira2 2007-11-15 22:52
Czosnek, czosnek i jeszcze raz czosnek:) A jak sytuacja jest juz poważniejsza to leki, zwlaszcza homeopatyczne, w moim przypadku dzialaja rewelacyjnie:)
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-11-16 00:03
altamira napisal(a):Czosnek, czosnek i jeszcze raz czosnek:) A jak sytuacja jest juz poważniejsza to leki, zwlaszcza homeopatyczne, w moim przypadku dzialaja rewelacyjnie:)

czosnek owszem bardzo zdrowy ale tez obciazajacy watrobe wiecc radze ostroznie z iloscia w szczegolnosci jesli ktos na codzien sie nim nie zajada bo moze sie zaskoczyc:)
napisał/a: klapouszek2 2007-11-16 00:14
chleb z czosnkiem, ciepłe mleko z masłem i miodem-szczególnie przed snem, herbata z cytryną o każdej porze , na kaszel domowej roboty syrop z cebuli, ewentualnie rano roztopionego ciepłego masełka 3 łyżeczki, moczenie stóp w wodzie z solą i wyleżenie się w ciepłym łóżku po gruntownym natarciu pleców, piersi i stóp spirytusem czy jakimś rozgrzewającym paskudztwem typu wick vaporub To domowe metody a profilaktycznie polecam: Echinacee/Rutinoscorbin/Cerutin/Ascorutical lub Ceruvit.
napisał/a: małżonka 2007-11-18 16:01
moje domowe sposoby na grypkę i przeziębienie to przede wszystkim leżenie w łóżeczku w ciepłej kołderce no i oczywiście mleko z miodem i masłem, no ale jeśli to coś poważniejszego to stosuje Tabcin, który zbija szybko gorączkę i łagodzi katar i kaszel!!!
napisał/a: altamira2 2007-11-18 19:00
położna napisal(a):
czosnek owszem bardzo zdrowy ale tez obciazajacy watrobe wiecc radze ostroznie z iloscia w szczegolnosci jesli ktos na codzien sie nim nie zajada bo moze sie zaskoczyc:)


Ja jem prawie codziennie, glownie w potrawach, po prostu go uwielbiam...:) Moja watroba chyba przywykla, a w sumie wole ja "meczyc" czosnkiem, niz ta cala chemia w kapsulkach;)
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-11-18 20:40
mas zracje ze jesli jesz na codzien czosnek to twoja watroba jest bardziej przystosowana:) ale jesli chodzi o skutecznosc to leczenie samym czosnkiem nie jest takie skuteczne leczenie sie czesto przedluza organizm meczy a choroba ani nie mija z dnia na dzien wiec czasem lepiej wziac lek lagodniejszy bez recepty na przeziebienie niz leczyc sie tygodniami samemu bo watroba lepiej zniesie dwie kapsolki niz dwie glowi zabku:)
napisał/a: altamira2 2007-11-19 14:54
Oczywiscie, przeciez nie jestem takim fanatykiem, ktory na widok tabletki krzyczy "precz" i nadal wcina czosnek;))) Wszystko jest dla ludzi, tyle, ze nie jestem zwolennikiem wyciagania armat na komary:) Ale jak metody domowe nie zdusza cholerstwa w zarodku, to nie marudze i lykam piguly:)
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-11-19 23:08
no to super ze tak myslisz bo ostatnio zauwazylam u ludzi pewnego rodzaju przesade w leczeniu ze albo lecza sie domowymi sposobami i nic wiecej albo same leki a ja mysle ze nalezy to wyposrodkowac i brac co najlepsze a nie upierac sie bezmyslnie przy jednym ze sposobow
napisał/a: małżonka 2007-11-24 20:28
to prawda jeśli czujesz że domowe sposoby nie pomagają po co się męczyć lepiej wziąć jakiś lek na przeziębienie, ja tam biore zawsze tabcin no i mam przeziębienie z głowy
polecam fajną stronkę o tym leku http://www.tabcin.pl
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-11-25 23:05
ja tez sie ratuje tabcinem bo jest szybki i skuteczny masz racje:) a wracajac do tematu lekow to tez czsem lecze sie po domowemu ale mysle ze rozsadnie i odpowiedzialnie jest leczyc sie i lekami i sposobami domowymi ale na prawde z zachowaniem odpowiedzialnosci