Domowe sposoby na grypę i przeziębienie

napisał/a: majkanikt 2014-06-30 13:30
Na mnie jednak bardzo dobrze działa tradycyjny czosnek, a najlepiej mleko z miodem i czosnkiem. Imbiru nie polecam na chore gardło, ponieważ może je dodatkowo podrażnić.
napisał/a: Anka6 2014-07-22 22:49
Podobno sok z malin jest bardzo dobry, bo rozgrzewa. Zastanawiam się tylko czy taki sok w 0,5 litrowym opakowaniu za 20zł
http://www.asport.pl/p/27858,1025/sok-z-malin---rozgrzewa--poprawia-koncentracje--0-5-l/
jest lepszy niż syrop taki do rozcieńczenia z wodą, który można kupić w aptece czy markecie. Np. herbapolu. Orientujecie się?
napisał/a: jakubek2 2014-09-06 22:18
Najlepsza do rozgrzania jest herbata lub gorąca woda z prądem (dla osób lubiących mocne alkohole) lub ciepłe mleko z miodem. Osobiście wolę groki (gorąca woda, cytryna, wódka) stawiają mnie na nogi max. po dwóch dniach.
napisał/a: Naturka 2014-09-08 17:40
Przy katarze i kaszlu oskrzelowym, smaruję klatkę smalcem gęsim lub sadłem z borsuka a do tego ciut kamfory.
napisał/a: ame-lia 2014-09-11 14:02
Moja babcia zawsze robiła domowy syrop: czosnek, cebula i sok z cytryny. Mało smaczny ale skuteczny !
napisał/a: barbarap 2014-09-16 20:42
chyba się nie przekonam do takich syropów, raz piłam ale do tej pory mam obrzydzenie ;). Wolę już sam czosnek zjeść, teraz zrobiłam sobie zapas soku malinowego, aroniowego, w zimie będzie jak znalazł. Probiotyki jak dla mnie też się przydają :)
napisał/a: BeniaKa 2014-10-14 14:13
Syrop z cebuli, miód, zupa szczawiowa, czosnek - tego używała moja mama i jej mama, więc i ja tak robię. Działa! :)
napisał/a: me_4_life 2014-11-20 13:22
Na mnie zawsze działało połączenie: rosół + inhalacja wodą z solą + płukanie gardła wodą z solą. Generalnie sól jest wspaniała :)
napisał/a: strefawellness 2015-01-07 11:09
Hej :)

Przepis od mojej teściowej :

• 2 główki czosnku

• sok z 2 cytryn

• 4 łyżki naturalnego miodu

Czosnek obrać z łusek, posiekać lub zmiażdżyć, włożyć do słoika. Zalać sokiem z cytryn i 2 szklankami przegotowanej wody. Można
dodać naturalny miód. Całość wymieszać i odstawić na 2 dni pod przykryciem. Następnie przecedzić, przechowywać w lodówce. Dawkować po łyżeczce lub łyżce stołowej do 3 razy dziennie.

Działa wzmacniająco na organizm i nie smakuje tak źle jak mogłoby się wydawać :) . W smaku jest całkiem dobre, ale koniecznie z miodem (lepiej smakuje) :).

Moja ulubiona herbata na rozgrzanie i przeziębienie : pół łyżeczki cynamonum, łyżeczka imbiru, łyżeczka majeranku. Zalać wrzątkiem, odstawić pod przykryciem i pić :) . Można wymieszać również pół na pół z gorącą wodą, żebys smak był delikatniejszy :).

Pozdrawiam :)
napisał/a: kamil_id 2015-04-14 20:27
Lalunaa napisal(a):Każda z nas ma swoje wyprobowane sposoby. Przekazywane z pokolenia na pokolenie. Podzielmy sie nimi :)

Mimo, iż sugestia skierowana do pań, wrzucę coś od siebie :)

Imbir, miód, czystek, ksylitol wziewnie, solidna dawka wit D3 w połączeniu z K2, konkretna dawka antyoksydantów. Stawia na nogi w kilka godzin.
napisał/a: celeyyla 2015-07-01 13:28
Ja zawsze, jak czuję, że mnie bierze przeziębienie to piję miód z herbatą, dobry jest gal z propolisem. Właśnie teraz mnie dopadło przeziębienie od biurowej klimy, więc się leczę.
napisał/a: bobka219 2015-07-07 08:54
Syrop z cebuli i cukru+gorące mleko miód+ inhalacje gorącą wodą z solą, działa przeciw bakteryjnie. :)