dokuczliwa przypadłość pęcherza moczowego

napisał/a: resistanceB 2013-10-30 20:59
Witam serdecznie, od kilku tygodni męczy mnie pewna przypadłość : otóż odczuwam ciągłe parcie na pęcherz moczowy i ogólny dyskomfort w okolicy podbrzusza, krocza itd. Dolegliwość ta dokucza mi zwłaszcza w pozycji siedzącej,czuję wtedy jakby pęcherz moczowy był pełny. W ruchu jest niemal normalnie. W lutym dostałem ataku kolki nerkowej w związku z czym trafiłem do urologa, który na podstawie USG stwierdził kamień w ujściu cewki moczowej. Przepisał leki które miały wspomóc wydalanie kamienia. Po kilku miesiącach nastąpił nagły powrót dolegliwości (te same objawy które w lutym poprzedzały atak kolki). Dzisiaj chciałbym się dowiedzieć czy to ten stwierdzony złóg może powodować takie dolegliwości czy przyczyna może być zupełnie inna?? Męczy mnie to każdego dnia. Liczę na ekspercką opinię. Pozdrawiam

ps: jak to możliwe że kamień wykryty w USG nie był widoczny na rtg??
napisał/a: ratownik_0395 2013-10-31 14:31
Witam.
Tak, kamica moczowa może powodować takie dolegliwości - bóle promieniujące np. do jąder, opasające wokół części lędźwiowej kręgosłupa, bóle tępe w podbrzuszu, kłucia w dołach biodrowych, nasilone parcie na mocz, widoczny krwinkomocz, pieczenie w cewce moczowej.
Jeśli chodzi o badanie radiologiczne to tak, w prześwietleniu rtg kamica nie zawsze musi być uwidoczniona tzn. jeśli złóg zbudowany jest z soli wapnia to będzie widoczny na zdjęciu rtg, natomiast jeśli istnieje obecność kamienia zbudowanego np. z kryształów kwasu moczowego to taki kamień nie jest widoczny w rentgenie, a jedynie na obrazie ultrasonograficznym. Pozdrawiam
napisał/a: resistanceB 2013-10-31 18:34
Czy zmiany pozycji ciała mogą mieć wpływ na odczuwalność dolegliwości?? Tak, jak pisałem najbardziej odczuwam to siedząc..niestety :) Zastanawiam się również czy przypadkiem nie ma to związku np. z jelitami; czy wyłącznie wina kamienia. Jak dla mnie trwa to zbyt długo. pozdrawiam
napisał/a: ratownik_0395 2013-10-31 22:12
Pozycja może mieć wpływ. Jak wiadomo nerka jest ruchoma, nawet oddechowo, tzn. nerka przemieszcza się wzdłuż ciała wraz z oddechem, a co za tym idzie złóg czy to w nerce, czy w pęcherzu przemieszcza się obijając się o ściany narządów, dając dolegliwości bólowe.
A jak jest, jeśli chodzi o nasienie, popęd seksualny ? Być może winny jest gruczoł krokowy...
napisał/a: resistanceB 2013-10-31 23:15
Wszystko w jak najlepszym porządku, wydaje mi się że jestem za młody aby mieć problemy z prostatą.
napisał/a: ratownik_0395 2013-11-01 00:20
Miałem na myśli np. zapalenie gruczołu krokowego, nie jego rozrost