Dojrzewania a wzrost

napisał/a: MK95 2012-11-02 19:36
Witam
Mam 17 lat i 167cm wzrostu.
Mój tata ma 176cm,zaś mama 163.Moja jedyna siostra jest około 0,5-1cm wyższa ode mnie,ale ona już jest dorosła. Mój tata był niski przez długi czas,dopiero po 17 roku życia wystrzelił w górę,lekarze oglądając moje zdjęcie RTG nadgarstka również stwierdzili,że wzrost jeszcze przede mną. Problem jest taki,że od ok.2 lat praktycznie nic nie urosłem(podobno mój tata też miał tak),jestem raczej dosyć rozwinięty(mam włoski na nogach i w innych miejscach) jednak w porównaniu do mojego taty,ktory jest dosłownie małpką,to jestem znacznie mniej włochaty.Ostatnio jednak zauważyłem,że tak jak przez 2 lata mój rozwój był zwolniony,tak teraz szybko zaczęły mi się pojawiać włoski na klacie,jak u taty. Czy w związku z tym w najbliższym czasie powinienem spodziewać się "wystrzelenia w górę" czy też cykl pojawiania się włosków i cykl rośnięcia nie są ze sobą powiązane i nie pokrywają się? Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi
napisał/a: inverso1 2012-11-02 19:59
Bardzo możliwe iż wszystko przed Tobą. Byłeś u endokrynologa ze swoimi obawami?

Warto byłoby żebyś sprawdził hormony: testosteron, androstendion, dheas, somatotropinę.