Dodatnie testy - czy to już alergia?

napisał/a: beeti23 2010-04-27 10:18
Mój 2 letni syn był w szpitalu, miał robione testy alergiczne i wyszło mu uczulenie na mąkę pszenną. 2 miesiące wcześniej, również podczas pobytu w szpitalu (zapalenie płuc i oskrzeli) miał sprawdzane IgE - wynik ok. Czy w takim wypadku może być alergikiem? Nigdy nie miał żadnych reakcji skórnych, a białe pieczywo spożywa codziennie. W szpitalu byliśmy teraz na diagnostyce - pod kątem astmy oskrzelowej. Nie mamy jeszcze wszystkich wyników badań i dlatego lekarze nie chcą jeszcze nic mówić. Wiem tylko, że wymaz z gardła wykazał liczne drożdżaki. Czy to groźne? Proszę o odpowiedź
napisał/a: beeti23 2010-04-27 10:20
Jeszcze jedno pytanie - czy powinnam wykluczyć mąkę pszenną z diety dziecka?
napisał/a: smoczyca1 2010-04-27 23:05
Prawidłowe wartości całkowitego IgE nie wykluczają obecności alergii o czym wielu nawet lekarzy "zapomina"
Nie wiem tez jakie testy miało dziecko.
Wyniki testów powinno się interpretować tylko w połączeniu z objawami klinicznymi - tylko wtedy o alergii można mówić
Możliwy jest dodatni wynik testu prick u osób bez żadnych objawów alergicznych (tzw. alergii utajonej).
Niewielka część chorych z dodatnimi wynikami testów na alergeny pokarmowe reaguje wystąpieniem objawów klinicznych podczas jego spożywania.