...dodatkowo ft3, ft4? A może jeszcze jakiś inny wynik?

napisał/a: qwertypol33 2013-10-12 14:39
TSH 3 wynik badania 4,33mIU/I zakres 0,27-4,20
Dostałem Euthyrox N 75 /Meżczyżna l.33 waga 92.6
Czy warto zrobić sobie dodatkowo ft3, ft4? A może jeszcze jakiś inny wynik?, aby skutecznie zdiagnozować chorobę.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-12 14:42
dawka leku jak na początek masakryczna. Lekarz nieporozumienie. Serce Ci wyskoczy to raz a dwa przy takim TSH za miesiąc będziesz miał nadczynność.
Zrób fT3, fT4 + anty TPO a na teraz bierz max pół tabletki dziennie, przynajmniej 2 tygodnie, i koniecznie podaj te wyniki jak je zrobisz.
napisał/a: qwertypol33 2013-10-12 14:48
dr. n. med. a nie jakiś pierwszy lepszy lekarz z łapanki. Dziś zacząłem leczenie, przez 10dni mam Euthyrox 37,5 potem do 100dni Euthyrox 75 i wizyta kontrolna z aktualnymi wynikami.
napisał/a: qwertypol33 2013-10-12 18:11
Czyli THS3, FT3, FT4, ANTY-TPO? a z badań ogólnych krwi. moczu co zrobić?
a inne antyciała ANTY-TG, ANTY-TRĄB itd...? zbędne?
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-12 19:37
Od takiej dawki nie rozpocyna się leczenia i uczą o tym na pierwszych zajęciach z "tarczycy" na AM, widocznie Pan doktor dawno się uczył i zapomniał. Pominę fakt, że leczy na podstawie samego TSH i że wiesz od niego tyle że musisz pytać na forum.

Ogólne krwi czy moczu przy tarczycy mają średnie znaczenie, no ale jak chcesz to zrób.
Przeciwciała Anty TPO występują u ok. 85% chorujących na hashimoto, dlatego zazwyczaj wystarczą aby zdiagnozować tą chorobę, ale jak Cię stać to oczywiście możesz jeszcze zrobić Anty TG.

Mam nadzieję, że miałeś USG tarczycy? Bo chyba dr nie z łapanki wykonał to podstawowe badanie?

ps. Doczytałem że pytasz o karwediol, jak masz jakiekolwiek problemy z sercem czy nadciśnieniem to taka dawka leku na start mogła przenieść Cię na tamten świat. Lekarz do zmiany.
napisał/a: qwertypol33 2013-10-12 22:42
Tak p.doktor usg wykonanała i na podstawie obrazu badania i TSH3, została tez zbadana waga ciała, przepisany został mi Euthyrox N 75.
Qrcze załamałeś mnie, wybrałem jedną z lepszych specjalistów w mojej okolicy, w dodatku z polecenia, i z faktu iż ze względu na długi czas oczekiwania z NFZ musiałem iść prywatnie.
To jaka powinna być dawka początkowa?
Mówisz o Atram (karwedilol), o którym pisałem w innym wątku? Tak mam problemy z sercem; Tachykardia, i nadciśnienie.
Przez pierwsze 10 dni mam 37,5 potem mam brać 75.

Ps./Widzę ze p.kolega zna się dużo w temacie?, szacuneczek
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-13 08:10
Na przyszłość pisz wszystko to lepiej będzie Ci cokowiek radzić. Dobrze, że miałeś USG, masz wynik czy tylko Pani doktor? Mówiła coś o Hashimoto?
Dobrze że też mówiła o braniu pół tabletki przez 2 tygodnie. Może nie do końca taka ona słaba, ale to Twoja wina bo nie pisałeś wszystkiego :P
\pozdrawiam
napisał/a: qwertypol33 2013-10-13 11:03
[attachment=0:24yof24e]CCI20131013_00000.jpg[/attachment:24yof24e]Tak mam wynik usg z 8-10-1013 (skan w załączniku). Nic nie mówiła o Hashimoto, powiedziała ze zwykła nadczynność, bez guzków, czy torbieli itd...
napisał/a: qwertypol33 2013-10-13 11:36
Dodam też wynik badań laboratoryjnych z dnia 27-08-2013 (skan w załączniku)
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-13 12:22
Obraz wskazuje właśnie na Hashimoto.
napisał/a: qwertypol33 2013-10-13 14:10
Obraz usg wskazuje Hashimoto? A nie określenie ANTY-TPO jest podstawą? ..."podstawą jest wysoki poziom przeciwciał TPO"...

Co to tak dokładnie to Hashimoto?
..."Brak energii i niechęć do aktywności fizycznej, senność, zmęczenie, przybieranie na wadze, problemy z koncentracją i pamięcią, a także suchość skóry i wypadanie włosów - takie objawy wskazują na niedoczynność tarczycy, do której często doprowadza choroba Hashimoto."...
Mam rozumieć iż niedoczynność powoduje choroba Hashimoto?
Objawy jakie bym sobie przypisał; brak energii i niechęć do aktywności fizycznej, senność, zmęczenie, przybieranie na wadze, problemy z koncentracją i pamięcią, uczucie zimna z uderzeniami gorąca, drętwienie rąk, skurcze, wysoki-podwyższony cały czas puls nawet przy prawidłowym ciśnieniu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-10-13 16:03
Jak mamy USG + przeciwciała to mamy pewność co do diagnozy, ale na podstawie samego USG również można to stwierdzić.