Dodatkowe szczepionki

napisał/a: jovana 2007-08-21 14:37
Dzień dobry. Jakiś czas temu nasz peditra wsponiał nam o dodatkowych szczepionkach na ospę , meningokoki i pneumokoki (mam nadzieję, że nie pomyliłam nazwy). Jakie jest Państwa zdanie na temat tych szczepień. Zastanawiamy się czy zaszczepić naszą córkę. Dodam , że mała ma 2 lata i 2 m-ce. Jest raczej mało chorowitym dzieckiem.
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2007-08-21 14:43
Pozwolę sobie odpowiedzieć
Dziecko do 2 roku życia ma dość dużo szczepień. Jeśli nie choruje, to na razie dać dziecku spokój. Natomiast warto zaszczepić dziecko przed pójściem do przedszkola (tak w wieku 4 i 5 lat) I obydwie szczepionki podać w odstępie pół roku (mam na myśli odstęp pomiędzy ostatnią dawką danego cyklu szczepionki).
napisał/a: jovana 2008-01-29 09:20
Mam małe pytanko, ile czasu zwykle podaje saię dziecku ESBERITOX N? Moja Córeczka pije go już od miesiąca i zastanawiam się jak długo trzeba go podawać by spełnił swoje zadanie?
napisał/a: Peter 2008-01-29 10:28
Miesiąc to akurat optymalny czas. Proponuję przerwę na ok. 6 tygodni i potem powtórzyc przez miesiąc. To na ten sezon już wystarczy.
napisał/a: jovana 2008-01-30 19:32
Dziękuję, zastosuję się do rady. Może mój maluch przestanie wreszcie tak często chorować. Mam jeszcze jedną sprawę. Moj mężczyzna cierpi na mogrenę i to już od parunastu lat. Zaczęło się standardowo w wieku 15 lat i trwa. Ma przy tym nudności, często wymioty. Bierze różne leki przeciwbólowe. Ja jednak się zastanawiam nad jakimś leczeniem tego. Czy są leki, które mogą złagodzić dolegliwości towarzyszące migrenie? Czy pozostaje mu już tylko łagodzić to dostępnymi środkami?

Pozdrawiam Joanna Badurek
napisał/a: Peter 2008-01-31 08:40
Proponuję wizytę u neurologa, jeśli leki typu Ibuprom, Aspirin bayer nie pomagają. Są leki na receptę z gr tzw. tryptanów. Są dość skuteczne, ale bardzo drogie.
napisał/a: jovana 2008-01-31 13:49
Myślę, że bez wizyty u specjalisty się nie obędzie. Dziękuję.
Pozdrawiam