dobry psychoterapeuta Poznań lecz. niepłodności

napisał/a: emilka77 2010-11-25 13:57
Kto poleci mi psychoterapeutę w Poznaniu lub w poblizu specjalizującego się w leczeniu niepłodności? Bardzo proszę o pomoc, nigdzie nie mogę znaleźć kontaktu, psychoterapeutów jest dużo ale nie w tej dziedzinie :(
napisał/a: psycholog3 2010-12-07 13:19
Niepłodności nie leczy się psychoterapią, żaden odpowiedzialny psychoterapeuta nie zawrze kontraktu (umowy na cele leczenia) na terapię niepłodności. Psychoterapia może wspomóc w dostrzeżeniu mechanizmów leżących u podłoża trudności w zajściu w ciążę (np. pewnych blokad emocjonalnych).
Można poszukać na stronie Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego lub Psychologicznego
napisał/a: elPaciente 2010-12-15 00:30
Hej.
Tutaj pomoże przede wszystkim Seksuolog. W razie czego zleci Ci badania lub dodatkowe wizyty u innych specjalistów, ale w pierwszej kolejności powinnaś szukać takiego specjalisty (najlepiej lek.n.med.).
Istnieją też różne kliniki specjalizujące się wymienionym problemem, ale niestety nie znam żadnych spoza woj. mazowieckiego.
napisał/a: mirku 2013-06-05 15:16
no psychoterapeuta raczej tutaj nie jest konieczny;) Ale psycholog często się przydaje, z tym że przy okazji leczenia innymi metodami, a nie jako lekarz, który wyleczy.
W Poznaniu warty polecenia jest Invimed, innych nie znam za bardzo, więc i polecić nie mogę. Teraz 8 czerwca mają dni otwarte, więc może warto się przejść i porozmawiać z lekarzami
napisał/a: wikam2 2013-06-05 15:32
Ale patrzymy na daty postów.
napisał/a: mirku 2013-06-05 16:22
ah, sorki - trafiłam tutaj z wpierwszej strony yszukiwarki, nie zwróciłam uwagi na date - excuse moi!