Dobry psychoterapeuta - Bielsko-Biała. Nerwica i depresja?

napisał/a: foreverfree 2010-12-26 05:24
Witam, jeżeli ktoś by miał chwilkę, bardzo proszę o polecenie dobrego, sprawdzonego psychoterapeuty w Bielsku, ewentualnie okolicach.
Mam 20 lat, gdy byłam niepełnoletnia chodziłam do całkiem dobrego psychologa w ramach NFZ-tu. Po ukończeniu 18 lat już nie było możliwości kontynuacji, bo osoba ta pracuje tylko na kasę chorych w ośrodku zdrowia, poza tym miała bardzo nabity terminarz, co już wtedy stanowiło problem (przy tamtejszym depresyjnym stanie 40 min. wizyta 1 na mies., czasem nawet półtora, to wg. mnie trochę mało). Próbowałam znaleźć kogoś kilkukrotnie, ale mam dosyć nieudanych prób, otwierania się przed każdym, wrażenia, że mówię do siebie i jeszcze dodatkowo płacę, a ktoś tylko słucha (albo nawet nie) zamiast spróbować pomóc. Mam wrażenie, że lekarz rodzinny poleca znajomych, albo jakieś niekoniecznie kompetentne osoby (ogólnie nie uważam wspomnianego człowieka za uosobienie empatii i przykład powołania do tego, czym się zajmuje). Od półtora roku dałam sobie spokój, próbowałam sama sobie poradzić. Ale mam coraz większą samoświadomość swoich problemów, bo one nie tylko ciągle wracają, ale powstają nowe i coraz bardziej utrudniają mi funkcjonowanie w społeczeństwie. Podejrzewam, że to sprawy nerwicowo-depresyjne (ponad 3 lata temu stosowałam hydroxyzynę, Belergot, inne łagodne środki, wg opinii jednego lekarza problemy z trawieniem, bóle i bezsenność mam "na tle nerwicowym", ale poza tym komentarzem nie udzielono mi żadnych porad ). Lęk przed ludźmi coraz bardziej mnie ogranicza, myślenie o tym i poczucie bezradności dobija, a zamykanie się z tym samotnie w domu tylko pogarsza sprawę. Mam wrażenie, że jeśli czegoś nie zrobię to zmarnuje sobie całe życie-dalej mam marzenia, z planowaniem czegokolwiek gorzej (wyrzuty i poczucie winy za zmarnowany czas robią się nie do wytrzymania), a brak mi samozaparcia by samej sobie poradzić i zrobić samodzielnie cokolwiek by było lepiej, chociaż 'normalnie'.
Pozdrawiam wszystkich i z góry dziękuję.
Ps. Widziałam już podobny temat z prośbą o namiar na specjalistę, niestety zamknięty i nie mogłam się dopisać.
napisał/a: psycholog3 2010-12-31 11:41
w internecie można znaleźć na stronach Śląskie Stowarzyszenie Psychoterapeutów - ośrodki i gabinety psychoterapeutyczne lub na stronach Polskie Towarzystwo Psychiatrycznego ewentualnie Psychologicznego
napisał/a: foreverfree 2011-01-02 19:41
Tak, wiem, szukałam już przez google psychoterapeutów, jednak miło byłoby gdyby ktoś polecił, bo specjalistów jest na pewno wielu, lecz nie każdy jest godny polecenia i sprawdzony.
napisał/a: ania111a 2011-01-12 00:52
Witaj!
Jeśli nie sprawiłby Ci przyjazd do Krakowa, ja jeździłam przez rok, to znam tam świetnego specjalistę. Jest psychologiem i psychoterapeutą. Prowadzi prywatny gabinet, ale też przyjmuje bezpłatnie w Wieliczce ( w ramach NFZ-tu ). Prowadzi tam terapię. Wiem od lekarza, że specjalizuje się w leczeniu nerwic, szczególnie ich najtrudniejszych postaci. Wejdź na jego stronę internetową, to sobie poczytasz o nim. Ja jestem bardzo zadowolona, byłam chyba u 20 - tu różnych i wydałam masę pieniędzy i nic. Dopiero, lekarz z oddziału psychiatrycznego powiedział mi o nim. Na stronie jest informacja o płatnych spotkaniach, ale są też bezpłatne. Jak bezpłatnie, to wejdź na stronę przychodni Euromed w Wieliczce i tam zadzwoń i koniecznie powiedz, że chcesz do niego. Możesz nawet pojechać na jedną wizytę, jeśli nie chcesz w Krakowie, on poleci Ci kogoś, ale musisz najpierw z nim porozmawiać w Poradni. Jest naprawdę bardzo miły i jest specjalistą. Nigdy też, jak słyszałam, nikogo nie zostawia bez pomocy. Ten psychoterapeuta to Dariusz Rudaś. Wpisz jego imię i nazwisko w internecie i napis psycholog, a znajdziesz informacje o nim i jego stronę internetową. A jeśli bezpłatnie, to, jak pisałam, wejdź na stronę l i zapisz się do niego.
Naprawdę warto.
Pozdrawiam
napisał/a: joanna_jo1 2011-01-12 22:21
Fajnie, a czy możesz podać jego numer GG?? Bardzo proszę.. Może być e-mailem na joanna_jointeriapl