Dobry laryngolog- Bydgoszcz, Toruń

napisał/a: nell91 2014-05-14 15:42
Witam. Czy mógłby polecić ktoś dobrego laryngologa w Bydgoszczy, ewentualnie w Toruniu? Najlepiej na NFZ, chodzi o gronkowca złocistego.
Pozdrawiam;)
napisał/a: Ramadik001 2014-05-14 16:05
Przedstaw antybiogram i napisz jakie bakterie wychodowano, nie zawsze winny jest Gronkowiec.
napisał/a: nell91 2014-07-26 18:31
A więc:
1. Staphylococcus aureus [pojedyncze kolonie] Nosicielstwo.Szczep meticylinowrażliwy
2. Streptococcus agalactiae [++ (wzrost umiarkowany)]
3. Streptococcus viridans, alpha-hem. [++ (wzrost umiarkowany)]
4. Corynebacterium spp [++ (wzrost umiarkowany)]
5. Neisseria spp. [ ++ (wzrost umiarkowany)]

Byłam u 3 laryngologów. 1 chciał usunąć migdałki, 2 odradzało ( zresztą w chwili obecnej nie mam zamiaru się ich pozbywać).
Obecnie biorę tylko szczepionkę broncho vaxom i we wrześniu mam iść na kontrolę. Wydzielina w gardle i nieświeży oddech jest cały czas.

Robię również płukankę (woda z solą), ale efekt świeżości jest chwilowy.
napisał/a: nell91 2014-08-12 22:01
Może ma ktoś pomysł jak to wyleczyć? Strasznie dokucza mi ta ropa, a najbardziej nieświeży oddech, którego nie potrafię za nic zwalczyć lub chociażby trochę zminimalizować.
napisał/a: krzysztof1985 2014-08-12 22:26
Z tym oddechem to faktycznie nieciekawa, sprawa można stosować różne płukanki ale, czasami efekt jest czasowy jak napisałeś. Spróbuj cynku ogranicznego uzywaj lepszego plynu do plukania, jamy ustnej
napisał/a: nell91 2014-08-13 00:22
Może w końcu trafię na lekarza, który pomoże mi to zwalczyć, bo ja już nie mam sił. Teraz biorę szczepionkę.
napisał/a: krzysztof1985 2014-08-13 08:32
nell91 napisal(a):Może w końcu trafię na lekarza, który pomoże mi to zwalczyć, bo ja już nie mam sił. Teraz biorę szczepionkę.


Nie dziwię ci się sam, miałem problemy i nadal mam, ale trafic na lekarza ktory bedzie obeznany temacie czasami bywa ciezko
napisał/a: nell91 2014-08-13 11:40
krzysztof1985 napisal(a):
nell91 napisal(a):Może w końcu trafię na lekarza, który pomoże mi to zwalczyć, bo ja już nie mam sił. Teraz biorę szczepionkę.


Nie dziwię ci się sam, miałem problemy i nadal mam, ale trafic na lekarza ktory bedzie obeznany temacie czasami bywa ciezko

W dodatku sama nie wiem, czy trzymać się jednego lekarza, czy próbować wielu. Ten niby do którego chodzę teraz wydaje się, że się zna na rzeczy, ale czy ja wiem;)
napisał/a: nell91 2014-09-20 14:33
A wie ktoś może, czy ta szczepionka broncho vaxom jest dobrym krokiem? Właśnie zakończyłam kurację i efektów brak. Nie wiem teraz, czy trzymać się tego samego laryngologa, czy szukać innego. Chodzę prywatnie, więc trochę różnicę robi.
napisał/a: magdaduda90 2016-04-13 13:43
No, laryngologa to nie jest łatwo znaleźć. W Bydgoszczy to mam kontakt do Piotra Sawickiego. Facet odpowiada na maile pacjentów. Mi akurat usuwał polipy nosa. Wyjaśnił przebieg zabiegu wcześniej, ocenił dokładnie ewentualne przeciwwskazania. U niego często kilkanaście minut trwa leczenie i masz już spokój. Warto zatem zapłacić, raz się trochę pomęczyć i wrócić do domu :) Zna się gość na rzeczy.
napisał/a: krajcarz33 2016-05-16 09:14
Plastyka podniebienia została wykonana u mnie w dokładny sposób przez laryngologa Piotra Sawickiego. Nie wstydzę się teraz spojrzeć w lustro :) Bardzo dziękuję przy okazji za miłe podejście do problemu.