Dobre wyniki, a zmęczenie.

napisał/a: zdz97 2014-09-27 15:11
Otóż od 14 roku życia chodzę do endokrynologa gdyż mam pierwotną niedoczynność. O połowa za mała tarczyca. Według dwóch endokrynologów moje wyniki są w bardzo dobre. Chociaż troszkę nie mieszczą się w zakresach. I teraz co mi jest. Czuję codziennie zmęczenie, ból głowy, które potrafią mnie wyłączyć z życia. Nie mam siły funkcjonować. A znowu czasami mam lepsze fizycznie dni. i na przykład źle czuje się tylko w południe.(i mówię to o sytuacji przy suplementacji magnezem i witaminą d3) Bez żadnej suplementacji potrafiło być jeszcze gorzej, a może to przypadek)Do tego potrafię się źle czuć po słodyczach itp. W sensie zaczynam być całkowicie otępiały, zmęczony. Ale to mogą być zbiegi okolicznosci, bo bez jedzenia słodkiego i tak często czuje się źle. Odrazu dodam, że gdy nie miałem takich wyników; przed przyjmowaniem euthyorxu 112; czułem się jeszcze gorzej.
TSH 0,240 zakres 0,51 -4
FT3 6,52 zak. 4,7 -7,20
FT 4 18,46 zak 10,7-18,4
Anty-TG 2,89 zak 0-4,11
Anty-TPO 0,49 0-5,61

Do tego robiłem Kortyzol 258,70 przy zak 43-224
Kilka innych badań robionych z czystej desperacji :D
Kreatynina 1,3 przy 0,7-1,3
Amylaza 54 przy 30-118
Glukoza 70 z tego copamietam idealnie w zakresie(nie mam tego wyniku przy sobie)
Lipaza 11,,7 przy zak 6-51
i magnez 2,26 przy 1,3-2,7 zakresie
Suplementowałem jod, d3, cynk, selen naraz ale niepomagało. Aktualnie Tylko witamina d3 i czasem magnez. Bo potrafię pojawić się drgania mięśni i skurcze. I dodam, że najmocniej zamula mnie w południe, troche popołudniu. Sam nie wiem jak to ocenić, bo lepsze dni mieszają się z beznadziejnymi. I sam nie wiem czy moje wrażenia np. o szkodliowsci słodyczy to bzdura czy nie.
I teraz moje pytanie do was. O co może chodzić?
EDIT! Dodam, że właśnie przy ćwiczeniach. np. przy pompkach drgają mi kończyny. Na codzień dłonie mi drgają. Im lepiej się czuje(na tyle ze moge cwiczyc) to kończyny mi mało drgają. I z tego powodu włąsnie sprawdzałem magnez. ;/
napisał/a: zdz97 2014-09-28 11:35
Odpowie ktoś? Albo powie gdzie mógłbym pytać?
napisał/a: soaring 2014-09-30 07:35
przede wszystkim jesteś jednak w nieznacznej polekowej nadczynności. odpuść sobie z jedną tabletkę w tygodniu.
moim zdaniem do sprawdzenia jest sód i potas (a najlepiej cały jonogram), bo skurcze mięśni wcale nie muszą mieć podłoża w niedoborze magnezu.
słodycze podwyższają poziom cukru, wzrasta glukoza, by go zbić i wiele osób źle się czuje po takiej bombie cukrowej. zdrowe to słodycze nie są, zwłaszcza kupowane to totalny, najtańszy syf składający się z utwardzonych tłuszczy trans i syropu glukozowo-fruktozowego. moim zdaniem możesz mieć tak intensywną odpowiedź trzustki na cukier, że wpadasz w hipoglikemię. albo badanie krzywej glukozy i insuliny (na czczo, po 1h i po 2h od wypicia roztworu 75g glukozy) w trzech pomiarach mogę Ci polecić, albo totalne odstawienie słodyczy, owoców, wyrobów mącznych, itd. na jakieś 2 tygodnie i obserwację.
napisał/a: zdz97 2014-10-04 12:58
owoce też odstawić? Kurde, cały czas je jadłem. :D Spróbuję. Dzięki za wskazówki. Zrobię jonogram, odstawie tę jedną tabltke tygodniowo. i zobacze, bo próbowałem wielu rzeczy, i strasznie nieregularne jest moje samopoczucie. :/ Przez większość czasu jest nie do życia, a czasem się zdarzy jeden lepszy dzień.

EDIT: owoce mają dość niski IG. Czyli kasze, które mają wyzszy iG niz owoce też odstawić? Bo narazie nie jem i tak ryżu i ziemniakow
napisał/a: soaring 2014-10-06 21:26
oczywiście, że odstawić owoce, bo zawierają mnóstwo cukrów prostych. na ten test odstawiłabym wszystko. od biedy kasza jaglana czy gryczana Ci specjalnie nie zaszkodzi.
napisał/a: zdz97 2014-10-07 16:21
Wyszło całkiem dziwnie. To jest w poniedziałek był na badaniach. I nie zjadłem śniadania i czułem się bardzo dobrze. (Myslałem, że jak przyjme glukoze to mi sie pogorszy, ale wziąłem 75g i nie poczułem żadnej zmiany)Dla testu zjadłem pączka i niepoczułem po nim nic złego. Dopiero jak zjadłem obiad poczułem znaczne zmęczenie(kasza gryczana i kurczak) :/ Ale dosyć szybko przeszło.
Dzisiaj rano zjadłem śniadanie i potem od ok. 9 źle czułem iteraz po obiedzie mnie muli(bezsilnośc całkowita i ból głowy), a w przerwach czuję się lepiej. Co myślisz?
napisał/a: soaring 2014-10-08 07:21
jaja sobie ze mnie robisz? naprawdę myślisz, że będę roztrząsać z Tobą pojedyncze posiłki?

być może nie napisałam wyraźnie, bo wiele rzeczy jest dla mnie oczywistych:
moim zdaniem dolegać Ci mogą problemy związane z niewłaściwym odżywianiem - w skrócie: złe posiłki, złe odstępy czasu, zmęczona trzustka. lub zaburzona gospodarka wodno-elektrolitowa.
badania do wykonania:
- jonogram
- krzywa glukozy i insuliny z obciążeniem 75 g glukozą w trzech pomiarach: na czczo, po 1h i po 2h od wypicia roztworu

opcjonalnie zamiast krzywej obserwacja organizmu po zmianie odżywiania, czyli 5 posiłków dziennie z unikaniem prostych węglowodanów, a najlepiej w ogóle węglowodanów. oraz wywalenie glutenu i nabiału. okres - minimum 2 tygodnie.

to tyle ode mnie.
napisał/a: zdz97 2014-10-11 11:58
Badania powychodziły w normie. A ja albo wymęczony, albo śpię.
Spróbuje w takim razie pousuwać weglowodany, nabiał i gluten. Bo już nie mam pojęcia. Wybacz jak nie łapie odrazu, ale skupienie, czy siedzenie przy komputerze potrafi mi sprawiać cholerne problemy teraz.
napisał/a: soaring 2014-10-11 20:46
Przepisz wyniki.
napisał/a: zdz97 2014-10-14 12:11
zakresy referencyjne tak wychodzą.
A jęzeli chodzi o glukoze.
na czczo 74
po 1h 120
po 2h 73
I teraz tak. Bardzo "miłej" Pani z przychodni mówiłem, że to ma być i glukoza i insulina, ale zrobiła tylko glukoze. :/ Tak samo jonogram tylko magnez, sód i wapń. Nie mam pojęcia dlaczego tak zrobiła. Ale chyba bd musiał zrobić reszte jeszcze.
I tak jak mówiłaś żywię się. Bezglutenowo, bezwęglowodanowo i bez nabiału(żal mi jajek :D). I narazie nie czuje zmiany, jestem podmęczony, ale ostatnio nie usnąłem w ciągu dnia.(chyba dobrze). Tylko czy przy takich wynikach taka dieta ma sens? Ciekawe, że w dzień badania czułem się świetnie, od tego momentu zacząłem jeść węglowodany w dużych ilościach i było z dnia na dzień coraz gorzej.(luźna obserwacja).
Co powininem teraz robić w takim razie?
I na prawdę przepraszam cię, że nie mam cżęsci badań, ale to wina Pani w przychodni. :/
napisał/a: soaring 2014-10-14 12:31
Co ja Ci na to poradzę. Mogę Ci powiedzieć tylko że bez insuliny to widać że nie masz cukrzycy. Ale to było wiadomo bez badań.