Dobór Leku/Suplementu diety na stawy

napisał/a: AVictor 2013-05-22 11:53
Dzień dobry,

Staram prowadzić się dość aktywny typ życia, często gram w siatkówkę oraz biegam jak również nie gardzę innymi formami aktywności fizycznej. Często mam problem ze stawami głównie kolanowymi, na przemiennie boli mnie prawe lub lewe.

Spotkałem się ostatnio z polecanymi dwoma preparatami na stawy oba z nich były zachęcane przez dystrybutorów oraz oba zniechęcane przez konkurencje. Dlatego chciałbym wybrać produkt pomocny w odbudowie chrząstek, mazi stawowej oraz wzmacniającym ścięgna.

Jeden z nich jest w formie tabletek zawiera

informacja żywieniowa 1 kapsułka
-Siarczan glukozaminy 2KCl w tym siarczan glukozaminy 500 mg, 375 mg
-Siarczan chondroityny 100 mg
-Kwas hialuronowy 25 mg
-Ekstrakt Boswellia serrata (60% kwasu boswelinowego) 50 mg
-Ekstrakt imbiru (5% gingeroli) 50 mg
-Witamina C 30 mg (37,5%*)
-Chelat aminokwasowy manganu Albion®w tym mangan 6,25 mg 1 mg (50%*)

Drugi w formie proszku do rozpuszczenia w wodzie

Zawartość w porcji (20 g)
- wapń 92 g / 11,5*
- magnez 55 g / 18,4*
- witamina C 100 mg / 166,6*
- witamina B6 5 mg / 250*
- witamina D3 7,5 μg / 150*
- siarczan glukozaminy 300 mg
- siarczan chondroityny 150 mg
- L-prolina 500 mg
- metylosulfonylometan (MSM) 300 mg
- kwas hialuronowy (sól sodowa) 20 mg
- białko kolagenowe 10000 mg

Moje pytanie który preparat według Was jest lepszy oraz może polecicie inne produkty?
Proszę o pomoc.
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-05-22 12:08
Animal Flex i Cissus to dwa najlepsze suplementy warte uwagi.
napisał/a: leluma 2013-06-09 11:35
teraz wszyscy stawiają na kolagen, na siłowni chłopaki biorą normaflex, jest wygodny w użyciu (saszetka z płynem) i bardziej skuteczny od glukozaminy, ja też zaczęłam brać, bo ćwiczę na aerobiku głównie step, pozdrawiam
napisał/a: dagmara_n 2015-11-27 11:33
A ja jestem dosyć młoda, ale pomimo tego mam trochę problemów ze stawami, zdaje mi się, że to może mieć związek z moim brakiem ruchu i niestety dodatkowymi kilogramami. I najwyższa pora coś z tym zrobić! :) Zaczęłam dietę, a do tego przyjmuję Doppelherz aktiv Na stawy COMPLEX, to suplement zawierający unikalne lipidy i kwasy omega 3 z małży zielonych, zalecany osobom o małej aktywności fizycznej, z przeciążeniami stawów wynikającymi z nadwagi czy uprawiania sportu, a także dla osób po 50. roku życia.