Dni Płodne Owulacja

napisał/a: Johno 2013-07-07 11:39
Witam, chciałem zapytać was o Dni płodne wiem że jest to przezroczysty śluz i rzadki co do tego czy prawdą jest ze owulacja występuje zawsze w połowie cyklu i dokładnie 14 Dni przed miesiączką ? Czy jeśli np 14 dnia przed spodziewanym terminem miesiączki są jeszcze dni płodne to informuje nas o czym niepowołanym? Proszę o odpowiedz na ten temat
napisał/a: Gracee 2013-07-07 16:01
Johno napisal(a):Witam, chciałem zapytać was o Dni płodne wiem że jest to przezroczysty śluz i rzadki

Śluz ten przypomina konsystencje białka jajka, jest bezbarwny i rozciągliwy.
Johno napisal(a):czy prawdą jest ze owulacja występuje zawsze w połowie cyklu i dokładnie 14 Dni przed miesiączką ?

Owulacja nie zawsze występuje w połowie cyklu i nie koniecznie na 14 dni przed miesiączką. Przyjmuje się, że owulacja może wystąpić na 12-18 dni przed miesiączką. Wszystko zależy od długości cyklu. Przyjmuje się, że średnio wypada ona na 14 dni przed kolejną miesiączką lecz nigdzie nie jest powiedziane, że tak jest u każdej kobiety.
Johno napisal(a):Czy jeśli np 14 dnia przed spodziewanym terminem miesiączki są jeszcze dni płodne to informuje nas o czym niepowołanym? Proszę o odpowiedz na ten temat

Tak jak już wyżej napisałam, owulacja nie koniecznie musi przypaść na 14 dni przed miesiączką i dni płodne też mogą się przesuwać. Zazwyczaj występują na kilka dni przed owulacją i dzień po niej. Jeśli dni płodne występują na 14 dni przed miesiączką nie świadczy to o niczym złym, może to być oznaką, że cykl się wydłuży.
napisał/a: Johno 2013-07-08 19:22
Prawdą jest takie coś że na początku w Ciąży Kobieta chudnie kilka kg i to może być jakimś objawem czy nie ? :D
napisał/a: Gracee 2013-07-09 09:12
Kobieta w ciąży chudnie zazwyczaj wtedy gdy dużo wymiotuje. Jednak chudnięcie nie jest żadnym objawem ciąży.
Przyjmij do wiadomości, że u was nie będzie ciąży! W wątku w którym pisałeś wcześniej chyba wszystko zostało wyjaśnione, czyż nie? Nakręcasz się nie potrzebnie.
napisał/a: wikam2 2013-07-09 17:57
Jeszcze jakieś pytania?
napisał/a: Johno 2013-07-10 19:29
Grace sam nie wiem jeszcze 10 dni do Terminu miesiączki a mówi ze już ma nabrzmiałe piersi hmmm
napisał/a: Gracee 2013-07-10 21:41
Powtórzę to po raz kolejny. Wyluzuj bo ciąży nie ma i nie doszukuj się kolejnych ewentualnych objawów. W organizmie kobiety przed miesiączką zbiera się woda i ona powoduje ogólne nabrzmienie ciała. Piersi przed miesiączką u niektórych kobiet zwiększają swoją objętość i stają się drażliwe jest to tak zwany PMS, który ustępuje wraz z pojawieniem się miesiączki.
napisał/a: Johno 2013-07-12 19:51
18-20 Dni mineło dziś zrobiła test rano wyszła Jedna kreska i wieczorem tez jedna kreska chyba jest to już wynik wiarygodny
napisał/a: Gracee 2013-07-13 11:03
Nie ma ciąży :)
napisał/a: Johno 2013-07-17 18:49
mowi ze czuje sie jakas duża ;/ , miewa zaparcia przecież to juz nie PMS? :(
napisał/a: wikam2 2013-07-18 11:12
A w jakim sensie? Co się niby miało stać z pms-em?
napisał/a: Johno 2013-07-18 21:28
Takie objawy należą do PMS?
- Pobolewanie Brzucha
- Zaparcia
- uczucie ze jest sie bardzo grubym
- duże piersi ?