Dni niepłodne

napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-09-18 21:31
Witam!
Mam takie pytanie kiedy są dni niepłodne i ile ich jest? (mam nieregularny okres czasami po 33 dniach , 29 dniach , a ostatnio po 31 dniach)
Wyczytałam w necie (nie pamietam na jakim forum) ze po miesiączce jest 5 dni niepłodnych, zaś koleżanka powiedziała mi ze sa 3 dni niepłodne. Wiec prosze o porade.
napisał/a: millenka1 2007-09-19 00:20
Kalendarz dni płodnych mogą stosować tylko kobiety regularnie miesiączkujące.

Pamiętaj, że ta metoda zapobiegania ciąży należy do najmniej skutecznych, jej wskaźnik Pearla wynosi od 14 do 40. Aby zwiększyć skuteczność, używaj przynajmniej dwóch metod w tym samym czasie.


Polecam Ci ten kalkulator,tam w zależności od długości cyklu i dnia ostatniej miesiączki obliczysz dni płodne i niepłodne.

http://www.byckobieta.pl/kalkulator-kal ... dnych.html

Ale jeśli masz nieregularne miesiączki wtedy jest trudniej z wyliczeniem...

W cyklu menstruacyjnym kobiety są dni płodne (kiedy z pęcherzyka Graffa uwolniona zostaje komórka jajowa) i to jest mniej więcej w 14 dniu licząc od pierwszego dnia miesiączki. Po kilku dniach (3-4) komórka jajowa jeśli jest niezapłodniona to obumiera i wtedy są dni niepłodne, bo nie ma co zapłodnić, następna komórka jajowa będzie uwolniona dopiero po następnym krwawieniu.

Niestety plemniki są na tyle wytrzymałe,że w organizmie kobiety są w stanie przeżyć nawet 3 doby.

A natura również potrafi płatać figle...
Wystarczy stres,leki i owulacja może się przesunąć lub nadejść wcześniej.

Ja osobiście odradzam tą metodę.
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-09-19 14:58
millenka napisal(a):Kalendarz dni płodnych mogą stosować tylko kobiety regularnie miesiączkujące.

Pamiętaj, że ta metoda zapobiegania ciąży należy do najmniej skutecznych, jej wskaźnik Pearla wynosi od 14 do 40. Aby zwiększyć skuteczność, używaj przynajmniej dwóch metod w tym samym czasie.


Polecam Ci ten kalkulator,tam w zależności od długości cyklu i dnia ostatniej miesiączki obliczysz dni płodne i niepłodne.

http://www.byckobieta.pl/kalkulator-kal ... dnych.html

Ale jeśli masz nieregularne miesiączki wtedy jest trudniej z wyliczeniem...

W cyklu menstruacyjnym kobiety są dni płodne (kiedy z pęcherzyka Graffa uwolniona zostaje komórka jajowa) i to jest mniej więcej w 14 dniu licząc od pierwszego dnia miesiączki. Po kilku dniach (3-4) komórka jajowa jeśli jest niezapłodniona to obumiera i wtedy są dni niepłodne, bo nie ma co zapłodnić, następna komórka jajowa będzie uwolniona dopiero po następnym krwawieniu.

Niestety plemniki są na tyle wytrzymałe,że w organizmie kobiety są w stanie przeżyć nawet 3 doby.

A natura również potrafi płatać figle...
Wystarczy stres,leki i owulacja może się przesunąć lub nadejść wcześniej.

Ja osobiście odradzam tą metodę.





dziekuje bardzo za porade :)i za kalendarz

[ Dodano: 2007-09-21, 12:54 ]
po okresie ile jest dni niepłodnych ??

[ Dodano: 2007-09-21, 12:54 ]
po okresie ile jest dni niepłodnych ??
napisał/a: Madonna 2007-11-13 20:11
Nie rozumiem, po co w ogóle w inecie zamieszcza się tak nieodpowiedzialne zabawy, jak kalkulatory płodności, które nie mają nic wspólnego z prawdą i tylko mogą zaszkodzić. Dodatkowo przez polecanie takich zabawek propaguje się mity o liczeniu dni płodnych. Ta metoda była przestarzała w latach 70. XX w. Po co wracać do hisotrii w tak ważnej dziedzinie, jaką jest rozpoznawanie płodności?
napisał/a: magnolia4 2007-11-15 09:50
Polecam zapoznać się z fachowymi informacjami dotyczącymi rozpoznawania dni płodnych.

Kalendarzyk to przeżytek, ale istnieją inne, podkreślam- skuteczne naturalne metody, takie jak metoda Billingsów, metoda objawowo- termiczna, metoda Rotzera.
Metody te, prawidłowo stosowane dają nawet do 98% skuteczności, przy tym nie mają skutków ubocznych i mogą być stosowane przez kobiety mające nieregularne cykle. Są to sposoby opracowane przez wybitnych specjalistów- ginekologów, oparte na wieloletnich doświadczeniach wśród kobiet w różnym wieku.
Sama z powodzeniem stosuję naturalne metody i uważam, że jest to bardzo dobry sposób zapobiegania ciąży.

Oto przydatne linki:
http://www.iner.pl/
http://www.biomedical.pl/antykoncepcja/ ... ty-26.html
napisał/a: Madonna 2007-11-15 10:03
A jednak na medycznym forum kalendarzyk, jak Lenin, wiecznie żywy.
napisał/a: Motylek_Łęczyca 2007-11-15 21:13
Madonna napisal(a):A jednak na medycznym forum kalendarzyk, jak Lenin, wiecznie żywy.



Madonna mam do ciebie pytanie .... Kiedy sa dni niepłoden ?? słyszałam ze jak sie skonczy okres to 5 dni po okresie ?? czy to prawda???
napisał/a: Madonna 2007-11-15 22:14
Odpowiedź brzmi: tak lub nie, w zależności od indywidualnego przypadku i doświadczenia samoobserwatorki.
Nie można tego z góry zakładać. Płodność rozpoznaje się na podstawie obserwacji objawów płodności, a nie sztywnych wyliczeń.

Znam osoby, u których 12 dni jest niepłodnych na początku cyklu - mających PI = 0,2 oraz takie, u których płodność zaczyna się jeszcze w czasie okresu. Wszelkie informacje znajdziesz na stronie: poświęconej metodzie objawowo-termicznej: http://www.iner.pl
napisał/a: Madonna 2008-04-10 12:10
millenka napisal(a):Polecam Ci ten kalkulator,tam w zależności od długości cyklu i dnia ostatniej miesiączki obliczysz dni płodne i niepłodne.


Przed zaleceniem archaicznego kalendarzyka lepiej poczytać konkrety o kalkulatorach płodności dla naiwnych:
http://www.npr.slask.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=1
napisał/a: mało wiem 2008-06-30 19:59
witam, jestem w małym stresie nie wiem co mam myśleć i nigdzie nie mge znależć odpowiedzi na moje pytanie. sprawa ma się tak: mam nieregularną miesiączkę mój cykl miesiączkowy wacha się od 20 do 35 dni, i mam wrażenie że przyczyną tego jest moje współżycie z moim facetem. jest to dla mnie trudne bo nie chce miec teraz dziecka, a kocham się bez zabezpieczenia. kochałam się ostatnio 4 dnia po okresie i nie wiem czy czasem nie zajdę teraz w ciąże. proszę poradźcie mi cokolwiek. błagam. :\
napisał/a: Madonna 2008-06-30 20:37
Nie chcesz mieć dziecka i starasz się o poczęcie? Zdecyduj się.
Jeśli chcesz, możesz nauczyć się rozpoznawać swoją płodność w każdym cyklu.
napisał/a: mało wiem 2008-07-01 17:28
tak chcę się tego nauczyć, tylko pomóżcie mi proszę.