dni niepłodne, brak miesiączki, ciąża?

napisał/a: Thaya 2010-11-07 17:50
witam wszystkich
mam takie pytanie
przedostatni okres miałam 10 września, kolejny 7 października, czyli co 27dni, wychodziło by na to że następny powinnam dostać biorąc pod uwagę że październik miał 31 dni to 3 listopada. No i od 28 października kochałam się z partnerem bez zabezpieczenia cały czas, okresu nie ma, ale nie wiem czy jest to prawdopodobne abym była w ciąży bo wg tych wszystkich wyliczeń płodne dni to nie były.. No ale efekt jest taki że okresu jak nie ma tak nie było ;) to jak to z tymi dniami płodnymi jest? bo przewertowałam już pół internetu i wszędzie piszą co innego...

pozdrawiam :)
napisał/a: motylek.2 2010-11-07 18:32
czy zawsze masz okres co 27 dni ?? bo jesli nie to przy nieregularnych cyklach nie jest tak łatwo obliczyc dni płodnych , obserwacja śluzu czy temperatura ułatwiły by badz testy owulacyjne :)

Zrób test ciazowy:) Moze byc tak ze twój cykl sie wydłuzył.
napisał/a: wikam2 2010-11-07 20:19
No nie wiem czy przewertowałaś pół internetu skoro nie znasz odpowiedzi :P Wystarczyło poczytac nasze forum. W skrócie :
Dni płodne wystepują na 7 dni przed owulacją i 2 po niej. Owulacja natomiast wystepuje na około 14 dni przed NASTĘPNĄ MIESIĄCZKĄ. Nie masz miesiączki więc nie masz od czego odliczyć 14 dni aby wytypowac moment owulacji (prawdopodobny). Dni płodne mozesz obliczac cykl wstecz. Nie do przodu. Zakładałas, ze cykl bedziesz miec 27 dniowy a tu niespodzianka - wcale taki nie jest. Tak więc załozenia z cyklu 27 dniowego ( płodnośc od około 7dc do 15dc) sa juz nieaktualne.