DNA MOCZANOWA

napisał/a: piter676 2010-06-01 21:02
Witam Serdecznie !!!
Mam 36 lat i właśnie się dowiedziałem od lekarza że jestem chory na DNA MOCZANOWA. Przedwczoraj nad ranem dostałem silnego bólu stawu palca dużego u nogi, który w ciągu dnia bardzo narastał. Następnego dnie skontaktowałem się z lekarzem i po otrzymaniu badań laboratoryjnych okazało się że stężenie kwasu moczowego we krwi wynosi 10,3 mg\dl, nie wiem czy to dużo ale muszę przyznać że nie źle się przestraszyłem. Kilka tygodni temu przeszłam dość drastyczną kuracje odchudzającą w ciągu miesiąca schudłem 15 kg i nie wiem czy to nie miało związku z tą chorobą.
Bardzo bym prosił o wszelkie informacje, które mogły by mi pomóc w tej chorobie.
Pozdrawiam Serdecznie
Piotr
napisał/a: paja1 2010-06-01 21:13
Mój wujek też cierpi na dnę moczanową i z jego wypowiedzi dowiedziałam się lika rzeczy. Jest ona nazywana chorobą biznesmenów, ponieważ powoduje ją duży cholesterol, a także spożywanie alkoholu. Jej obiawy powracają co jakiś czas np. przy okazji różnych imprez gdzie można się trochę poobjadać i napić napojów wysokoprocentowych.
napisał/a: piter676 2010-06-01 21:26
Wyczytałem że alkohol jest dlatego tak bardzo niewskazany w tej chorobie ponieważ blokuje wchłanianie kwasu moczowego przez organizm. Czy dobrze rozumuję że przed zakrapianą imprezą np.wesele można jeść tylko i wyłącznie produkty, po których nie rośnie w organizmie ten kwas. To po spożyciu alkohol nie zaszkodzi ponieważ i to nie bardzo ma co blokować ?