Dłuższa przerwa w antykoncepcji - konieczna?

napisał/a: Kawoholiczka 2014-11-30 21:57
Witam!
Od 3 lat niezmiennie przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Naraya. Wyniki mam w porządku jednak libido mam kiepskie.
Chciałabym zaznaczyć, że nie planuję na chwilę obecną zakładania rodziny i gdy przyjmuję tabletki - czuję się bezpiecznie.
Piszę z zapytaniem czy powinnam robić dłuższą przerwę w przyjmowaniu tabletek? Na przykład miesiąc lub trzy miesiące?
Słyszę od znajomych różne opinie - że powinnam bo niszczę wątrobę, że powinnam dać organizmowi odpocząć.
Z drugiej strony słyszę, że nie muszę skoro nic mi nie dolega.
Bardzo poproszę o pomoc bo jestem skołowana wśród sprzecznych opinii.
Będę bardzo wdzięczna za pomoc i odpowiedź na moje pytanie.
napisał/a: cindy25 2014-12-02 19:07
zrób sobie morfologię i próby wątrobowe, jeśli będą podwyższone możesz zacząć się martwić, są suplementy typu harmonella, które można brać osłonowo przy tabletkach antykoncepcyjnych, mogą też mieć wpływ na poprawę libido, jeśli chcesz sobie zrobić przerwę od tabletek - możesz zrobić, tylko po co, skoro czujesz się bezpiecznie jak je bierzesz, jedynym przeciwwskazaniem mogą być jakieś problemy ze zdrowiem - wątrobą, bólem głowy itp, jeśli dobrze się czujesz to może nie ma konieczności, oczywiście jeśli przestaniesz brać tabletki libido wzrośnie i ryzyko zajścia w ciążę też:)