Długotrwały ból zęba po uderzeniu.

napisał/a: Niqon 2013-06-26 20:25
Kilka miesięcy temu uderzyłem się dość mocno w zęby (1 i 2 górne). Robiłem zdjęcie rentgenowskie i dentysta powiedział że ząb złamany, ale kiedy pojechałem do mojego ortodonty (wcześniej miałem aparat stały) powiedziała że jest w porządku i powinienem tylko nosić nakładkę na zęby którą dostałem po ściągnięciu aparatu i smarować jakimś żelem. Ząb nie sczerniał ani nic takiego. Przestał się ruszać mocno, tylko tak niezauważalnie jak ruszałem go dolnymi zębami. Uznałem że to przez tą nakładkę bo zęby (1 i 2 górne) przez to uderzenie przesunęły się lekko i nakładka już nie pasuje idealnie. Teraz już się prawie w ogóle nie ruszają ale zaczynam czuć coraz większy i częstszy ból między tymi dwoma zębami, nie jestem pewien który dokładnie boli ale chyba 2 bo znajduje się też na niej na boku obok jedynki malutka ledwo widoczna brązowa kropka a dziąsło z tyłu się podniosło i nieco spuchło. Wie ktoś może co to może być? I czy konieczna jest wizyta u stomatologa czy wystarczy odpowiednia pasta? Myję zęby 2-4 razy dziennie i płuczę płynem jak coś.
Z góry dziękuję za pomoc :)
napisał/a: viki71 2013-06-29 20:45
Poszlabym do dentysty.Może sie coś poważnego dziac z tym dziąsłem.Nie zawsze ból oznacza chorego zęba.