Długotrwałe zapalenie żołądka

napisał/a: mateuszes 2013-11-15 19:54
Witam wszystkich tych zdrowych i tych chorych

Mam 22 lata borykam się z takim oto problemem - leczyłem się na Helicobacter, który wywoałał u mnie zapalenie błony śluzowej żołądka...na początku było strasznie źle jedynie co mogłem zjeść/wypić to wodę banany i siemie lniane - obecnie jem juz wszystkie posiłki (oczwyiście dieta lekkostrawna ciągle) z tym że i tu pytanie - jest w miare dobrze, puki nie zjem czegoś nad wyraz (za dużo) albo tzw. "śmieciowego jedzenia" wtedy na 2 dzien juz odczuwam i jakbym cofał sie krok w tył z zapaleniem żołądka. Czy zapalenie żołądka może trwać tak długo (u mnie to już 6 miesiąc leci), ? czy jest szansa na całkowity powrót (dodam że w grudniu robie badanie na HP ponowne ale wydaje mi sie ze bakteria straciła aktywność bądź wgl jej nie ma bo juz tak nie gniecie w nadbrzuszu). Ile u was trwało zapalenie śluzówki? ciagła dieta pomoże mi sie z tym uporać? czy po prostu wmówiłem sobie że produkty smażone itd szkodzą

Pozdrawiam :))
napisał/a: tut 2013-11-17 22:08
Mam dosyć podobnie. Przyjmuję codziennie rano Controloc, ale w badaniach nie wykryło mi Helicobacter. Kilka dni jest dobrze (nie licząc porannego bólu żołądka), potem trochę za dużo podjem, albo nie takie jedzenie i znowu mi niedobrze, boli żołądek etc. Napisałam tutaj na forum, ale póki co nie doczekałam odpowiedzi:
http://commed.pl/codzienne-bole-zoladka-vt91135.html
napisał/a: mateuszes 2013-11-17 22:21
Czytałem Twój post, po pierwsze zrób test na hp z kalu "antygen test" bo wynik co podalas jest z krwi - tego typu test nie ma sensu. Czy bol jaki czujesz to gniecenie, mdłości ? Jeśli tak to na 100% masz zapalenie żołądka nawet w gastroskopii masz + choć jest widocznie bardzo małe, ja czułem jakby ktoś mi poszarpal żołądek w środku, ale z czasem się goji tylko długo podobnie jak u Cb, kawwe odrzuc to Ci na wstępie mówię, popróbuj z dieta lekkostrawna trochę i zrób test na hp bo jak Cię zaatakuje na wiosnę 2014 roku to Ci się odechce wszystkiego, no chyba że masz wrażliwa sluzowke ludzie z grupa krwi bodajże b i ab mają taka słaba, spróbuj siemie lniane

Pozdrawiam i życzę zdrowia :)
napisał/a: mateuszes 2013-11-17 22:22
Czytałem Twój post, po pierwsze zrób test na hp z kalu "antygen test" bo wynik co podalas jest z krwi - tego typu test nie ma sensu. Czy bol jaki czujesz to gniecenie, mdłości ? Jeśli tak to na 100% masz zapalenie żołądka nawet w gastroskopii masz + choć jest widocznie bardzo małe, ja czułem jakby ktoś mi poszarpal żołądek w środku, ale z czasem się goji tylko długo podobnie jak u Cb, kawwe odrzuc to Ci na wstępie mówię, popróbuj z dieta lekkostrawna trochę i zrób test na hp bo jak Cię zaatakuje na wiosnę 2014 roku to Ci się odechce wszystkiego, no chyba że masz wrażliwa sluzowke ludzie z grupa krwi bodajże b i ab mają taka słaba, spróbuj siemie lniane

Pozdrawiam i życzę zdrowia :)
napisał/a: tut 2013-11-18 08:55
Tylko po co mi ten test z kału? Przecież tak czy siak przyjmuję tabletki m.in. na helicobacter i nie jest mi po nich ani lepiej ani gorzej, więc takie badanie to chyba tylko czysta formalność. A Ty bierzesz jakieś leki? Jeśli można wiedzieć to jakie?
napisał/a: mateuszes 2013-11-18 10:07
Nie no bierze pani lek z grupy IPP jest to lek wyłącznie na zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku , lek ten nie ma żadnych szans zwalczyć helico, zresztą helico to bakteria i potrzebny tu jest antybiotyk proszę poczytać na internecie jak przebiega usunięcie helicobacter, ja przez nią miałem bądź mam nadal zapalenie żołądka brałem antybiotyki w październiku i teraz czekam 6 tygodni na sprawdzenie czy usunolem, ogólnie czuje się lepiej tyle że już listopad stąd ta lepsza forma, ponieważ helico jest bardzo aktywne wiosnęi na jesień, także obecnie nie biorę żadnych leków prócz czosnku w tabletkach i zurawiny suszonej która podobno zwalcza helico
napisał/a: mateuszes 2013-11-18 10:13
Nie no bierze pani lek z grupy IPP jest to lek wyłącznie na zmniejszenie wydzielania kwasu solnego w żołądku , lek ten nie ma żadnych szans zwalczyć helico, zresztą helico to bakteria i potrzebny tu jest antybiotyk proszę poczytać na internecie jak przebiega usunięcie helicobacter, ja przez nią miałem bądź mam nadal zapalenie żołądka brałem antybiotyki w październiku i teraz czekam 6 tygodni na sprawdzenie czy usunolem, ogólnie czuje się lepiej tyle że już listopad stąd ta lepsza forma, ponieważ helico jest bardzo aktywne wiosnęi na jesień, także obecnie nie biorę żadnych leków prócz czosnku w tabletkach i zurawiny suszonej która podobno zwalcza helico
napisał/a: tut 2013-12-13 20:27
Byłam dzisiaj u lekarza i pytałam o to badanie na hp z kału. Powiedziała mi Pani doktor, że najlepsza jest gastroskopia i jeszcze przed końcem roku dostarczę jej moje wyniki z gastroskopii, więc wtedy się już coś rozjaśni i napiszę, co mi powiedziała. Dziękuję za pomoc :)
napisał/a: mateuszes 2013-12-13 20:52
Inwazyjna to gastroskopia choć nie każdy ma tyle odwagi :) a nie inwazyjna to właśnie antygeny z kalu, tak czy siak gastroskopia wszystko pokaże, pozdrawiam i życzę zdrowia na święta
napisał/a: tut 2013-12-15 19:41
Tak jak pisałam wcześniej - napiszę po świętach co mi lekarz powiedział. Ja także życzę wesołych świąt.
napisał/a: tut 2013-12-27 12:19
Witam. Byłam dzisiaj u lekarza z wynikami gastroskopii i okazało się, że nie mam helicobacter. Jest tylko lekkie zapalenie. Pozdrawiam.
napisał/a: mateuszes 2013-12-27 12:58
To dobrze, tak więc dieta powinna pomóc :) ale to pewnie po sylwestrze bo na podstawie swojej osoby za bardzo nie przejmowałem się żołądkiem w świeta, pewnie w sylwka tak samo bedzie.