Długotrwałe zapalenie gardła, czym grozi?

napisał/a: BtwMateuszBtw 2009-07-01 13:20
Witam, od około 4 miesięcy (a może trochę dłużej) mam problem z chorym gardłem, na początku marca wybrałem się z tym problemem do lekarza rodzinnego, stwierdził faktycznie że gardło jest dosyć mocno zaczerwienione, wspomniałem mu także o lekko powiększonych, bolesnych węzłach chłonnych szyi, głownie w okolicach gardła, przepisał mi on antybiotyk o nazwie "Azitrolek", który zażywałem i się nie sprawdził, ponownie udałem się do lekarza rodzinnego i przepisał mi on antybiotyk o nazwie "Xorimax", który także nic nie pomógł, po następnej wizycie u rodzinnego dał mi skierowanie do laryngologa i pomocniczo przepisał lek, który nazywa się "Nimesil" (którego zapomniałem wykupić, z powodu natłoku zajęć ;\), pod koniec marca próbując zarejestrować się do laryngologa okazało się ze terminy do końca maja są pozajmowane, a w czerwcu pani laryngolog ma urlop, wiec dopiero teraz mam wizytę 8 lipca. I tak oto mam kilka pytań:
- czy zapalenie gardła, które trwa już tyle czasu nie grozi niczym poważniejszym?
- czy dobrze by było wykupić lek nimesil i stosować do czasu wizyty u laryngologa?
- jak stosować w przypadku zapalenia gardła ten lek?

Bardzo proszę o odpowiedz na moje pytania.
Dziękuje!