Długotrwała chrypka i chrząkanie po przeziębieniu

napisał/a: NUKE 2014-04-17 00:46
Miałem zapalenie gardła i krtani końcem lutego i początkiem marca. Dostałem antybiotyki kuracja 2 tyg. Objawami był mocny suchy kaszel oraz katar (biały, żółty, zielony), przez 2 dni gorączka. Po ostatniej wizycie u lekarza, który przepisał mi lek antyalergiczny, miałem jeszcze katar 1,5 tyg. Po tym jak skończył mi się katar zaczęła się chrypka i nagłe tracenie głosu. Zanim coś mówiłem musiałem odchrząknąć. Głównie miałem to na uczelni, gdzie przyjmuje mało płynów. Minęły jakieś ponad 2 tyg. odkąd jestem zdrowy, nie tracę już głosu, ale ciągle muszę odchrząkiwać coś i czuje suchość w gardle. Bardzo mnie to denerwuje i niepokoi. Proszę o sugestie co to może być i czy iść do lekarza? P.S. Zakończyłem już dawno lek na alergię, ale nic nie dawał.
napisał/a: radek07 2014-04-17 12:37
Jak wygląda sytuacja z nosem, zatyka się? Nie czujesz spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła? Robiłeś kiedyś wymaz z gardła, robiłeś testy alergiczne? Wykonałeś kiedyś tomografię komputerową?
napisał/a: NUKE 2014-04-17 16:02
Dostałem na wizycie kontrolnej (pod koniec kuracji antybiotykowej i w czasie ropnego kataru) skierowanie na RTG zatok. Prześwietlenie wykazało "zatoki powietrznie drożne". Pozostałych badań niestety nigdy nie robiłem. Kataru już nie mam, i nos się nie zatyka, nie czuję też spływania żadnej wydzieliny (w trakcie choroby to i owszem było coś takiego, ale teraz nie ma).
napisał/a: gusia43 2014-06-23 17:53
W działaniach niepożądanych niektórych leków na alergię jest powodowanie suchości śluzówek, w tym i gardła. Ja akurat miałam ten problem po innych lekach, ale teraz zwracam uwagę na tego typu rzeczy. W związku z tym, że pracuję jako nauczycielka bardzo mi przeszkadzała chrypa i suchość w gardle. Jedynym skutecznym i szybkim sposobem okazał się spray Miramile. Szukam naturalnych sposobów a o te nie jest łatwo. Siemię lniane jest skuteczne ale dużo trwa przygotowanie i pozostawia niesmak, stąd pomysł na kupienie czegoś gotowego, ale bez konserwantów i substancji chemicznych. Miramile był strzałem w dziesiątkę ponieważ jako że palę to dodatkowo potrzebuję skutecznego sposobu na zabicie nieprzyjemnego zapachu z ust. Zawsze warto jeszcze odwiedzić innego lekarza, ale zanim się dostaniesz spróbuj.