Długotrwała biegunka

napisał/a: MarcinSTT 2009-01-31 15:37
Witam. Jakieś 3 tygodnie temu jak wróciłem ze szkoły, zaczął mnie boleć brzuch i oczywiście po tym zaczęła się biegunka. Na początku myślałem, że to grypa żołądkowa, ponieważ w szkole myślałem, że nie usiedzę, było mi strasznie zimno, miałem dreszcze i wgl no ale po dniu dreszcze mi przeszły. I tak to trwało ok. tygodnia. Po tygodniu ból brzucha przeszedł ale biegunka nadal mnie dręczyła. I teraz od tygodnia znowu się zaczęło, jak coś zjem boli mnie brzuch i muszę lecieć na kibelek :) Później godzinka przerwy i znowu krótkotrwały ból u dołu brzucha i wiadomo... Nawet zrobiłem sobie 2 dniową dietę - tylko suchary i woda, ból brzucha przeszedł ale biegunka nadal była no ale i można się tak odżywiać...Nawet był taki okres, że musiałem wstawać w nocy by się załatwić. I do tego co jakiś czas dziwne burczenie, bulgotanie i takie przelewanie w żołądku. Czy domyślacie się co mi dolega? Myślę, że taka 3 tygodniowa biegunka nie wróży nic dobrego :(

W stolcu brak jakiejkolwiek krwi.
napisał/a: dimedicus 2009-01-31 16:58
Prawdopodobnie było to zatrucie pokarmowe.Jednak tak długo trwała biegunka może niepokoić i jest wskazaniem do pilnej wizyty u lekarza,pobranie wymazu lub badanie kału(miedzy czasie należy dużo pić i uzupełniać pierwiastki jak:sodu, potasu, chloru)Bardzo możliwe że są to problemy jelitowe tzw Zespół jelita drażliwego.Można spróbować zastosować tzw.węgiel leczniczy(4-6 tabletek rozkruszyć w wodzie i wypić,można stosować co kilka godzin.Na wzdęcia:Espumisan, Disflatyl, Gastrosil, Manti.Zalecam jednak wizytę u lekarza