długie zapalenie gardła?

napisał/a: anda1234 2009-12-17 21:18
Witam!
Spiewam zawodowo - intensywna praca głosem kilka h dziennie, warunki niesprzyjające - klimatyzacja , przewiew , podróże itp, w zespole kilka przykładów infekcji gardła( przychodzenie na zajęcia chorych osób), kierownik zespołu usiłuje podpisać mnie nie pod mój rodzaj głosu- jestem sopranem, chce bym - czasami ale to zn dośc często w tym wypadku - spiewała partie altów, z czym kategorycznie sie nie zgadzam. - tydzień takiego spiewania i wylądowałam na zwolnieniu- głos obniżony, boli-przy śpiewaniu i mówieniu, po 10 min mówienia- mówienia już, nie spiewania!-chrypa, bezgłos. Przed zwolnieniem ok 1,5mies temu infekcja wyleczona antybiotykiem - 3 dawki lek na A-po niecałyh 2 tygodniach nawrót-obnizony głos,w końcu bezgłos w rejestrach górnych, chrypa, zaciskanie gardła.laryng powiedział,że mam kompletnie wysuszoną sluzówkę,jestem uczulona na rovamycnę, dostałam Unidox i Encortolon plus syrop robiony,jutro mam wizytę i nie czuję kompletnie żadnej poprawy...
Co mam zrobić,chcę być zdrowa, jestem teraz wyłączona z pracy zawodowej!!!!
Czy jakieś wymazy zrobić? nie mam alergii, tarczyca badana ok pół roku temu ,- ok
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-12-17 21:39
Masz specyficzny zawód. Poszukaj dobrego laryngologa lub fonatry, trudno coś mądrego doradzić poprzez forum.
napisał/a: anda1234 2009-12-17 21:52
No własnie jestem u dobrego, poleconego przez koleżankę zawodową....ale- przypuszczenia co to moze być? Władować się w kolejny antybiotyk? kiedys brałam luivac, uodparnia mnie na kilka lat i jak widać, na teraz przyszło znowu. przecież nie mogę być wiecznie na zwolnieniu a pójście do pracy = spiewanie...Inne koleżanki,te chore,też leczą sie długo, podejrzewam,że nie dość, że podłapałam jeszcze niewyleczona do końca, to jeśzcze spiewałam , i to nie w swoim rejestrze. Ah, i co mogę zrobić, aby uznano mi,ze mój głos to taki a nie inny? Aby nie można było opinii lekarza podważyć? Podobno tylko we wrocławiu badają długość strun głosowych w miarę profesjonalnie, ale czy warto? jakie są koszty i gdzie?
napisał/a: falbanka 2009-12-18 19:31
Mieszkam we Wroclawiu,ale nie orientuje sie akurat gdzie badaja struny glosu i jak to dokladnie wyglada. A w sprawie Twojego gardla, to radzilabym Ci chyba jednak zdecydowac sie na kolejny antybiotyk, tzn nie wiem co zalecil Ci Twoj lekarz i co mysli o tym, zeby zastosowac kolejny, ale to 'samo' nie przejdzie. Ja od lat stosuje razem z mezem i dziecmi duomox, uwazam ze to dobry lek i na wszelkie zapalenia gardla, ucha, anginy czy inne infekcje bakteryjne nam pomagal. Nie wiem jak to bedzie u Ciebie. Moze warto wrocic do swojego starego leku albo wlasnie sprobowac czegos nowego. pozdrawiam i szczerze wspolczuje
napisał/a: anda1234 2009-12-19 16:47
mówi, że gardło mam zdrowe,już w końcu,żadnych zmian na strunach ,krtani ,mówi, że t ylko lekki sluz a ja czuję ścisk na gardle i widzę leciutkie zaczerwienienie i boooli...podobno to zaburzenie czynnościowe....i co mam robiić? w poniedziałek idę do kolejnego ,zobaczymy...