Długie leczenie przepukliny

napisał/a: intelpentium 2013-05-27 15:12
Witam serdecznie,
1,5 roku temu w pracy przy ruchu skretnym poczułem przeszywający ból w kregosłupie. Dostałem leki przeciwzapalne i przeciwbolowe. Troche pomogło, nadal pracowałem. Rok temu doszło silne dretwienie nóg, i z kazdym miesiacem dochodziły objawy: silne uczucie ciepła w wewnetrznej czesci ud, słabosc nog, silne bole bioder/miednicy. Dostałem Depo-merdol od neurologa, rehabiliacja. Miedzy czasie przeszedłem wszelkie sposoby leczenia:
1) Od 8 miesiecy jestem pod opieka fizjoterapeuty metodą McKenziego- pomoc na poziomie 40% objawów
2) Byłem w sanatorium i po standardowych ćwiczeniach i metodach leczenia nie byłem w stanie chodzic.
3) Chodziłem na krioterapie, magnetroniki, laser, prądy, okłady parafinowe, borowinowe- bez poprawy

Rok temu takze zrobiłem rezonans:
L4-L5 uwypuklenie krążka typu bulging-disc, wpuklające sie dootworow obustronie, uciskajace worek oponowy
L5-S1 drobna pośrodkowa uwypuklina krążka, uciskajaące worek oponowy.

Mam dopiero 23 lata i niewiem co dalej zrobić z owymi dolegliwościami. 7 miesiecy temu z powodu bólu musiałem zrezygnować z pracy i studiów. Co dalej mogę zrobić ?
napisał/a: rehacore 2013-06-10 09:45
Witam,
zamiast prądów, magnetroników i innych laserów warto znaleźć ośrodek rehabilitacyjny, który oferuje trakcję odcinka lędźwiowego.
W przypadku protruzji u młodych osób przynosi bardzo dobre efekty poparte badaniami naukowymi.

pozdrawiam
www.rehacore.pl
napisał/a: intelpentium 2013-06-10 12:04
Byłem już w kilku ośrodkach, korzystam od roku czasu z pomocy terapeuty