Długi ból pięty lewej chyba po komarach

napisał/a: ~Anonymous 2010-09-25 10:43
Witam.Mam problem z lewą stopą nogi.Jakies 5 tygodni temu rano zauwazyłem na górnej stopie pokąszenia po komarach (ok 15) tj zaczerwienienia ale dosć uciażliwe. Prawa stopa była OK. Prawdopodobnie wystawiłem nogę spod kołdry i jakieś komarzysko sie dobrało.W miedzyczasie wiem, ze było na terenie Warszawy w lasach zrzucane na komary jakieś srodki chemiczne, pisali o tym w gazetach. Po dwóch tygodniach slady na stopie na górze znikły. Ale po tygodniu od zagojenia zacząłem utykać na lewa pietę. Rwie jak jasna ciasna.Ledwo chodze. Czy to są ostrogi piętowe?
Nie wiem co robić, chodzę jak stary dziadek i kuleję. Najgorzej rano, trzeba 2 lub 3 godziny rozruszać, aby pięta potem mogła w miare opierac sie o ziemię. No i pracuję przeciez, wiec chodzenie po lekarzach odpada,chyba ze w ostatecznośći.To juz trwa 2 tygodnie i nie wiem co robić,czytam w internecie o ostrogach, rwie czy jakiś tam zapaleniach mieśni i nijak mi to ma sie do mojej sytuacji ...
napisał/a: ~Anonymous 2010-09-25 10:46
Aha, w temacie ostrogi pisza ze mają to osoby które trenują np sportowcy. Ja jezdze duzo autem (ok 150km dziennie) i mam raczej tryb siedzacy, o dziwo moge kierowac autem z tą nogą, problem tylko z chodzeniem ...
napisał/a: piotrosiama 2010-09-25 11:46
Witam !
Ja myślę że to jednak nie komary, bo ileż ich musiało by być - a spałeś przecież w domu. Nie wydaje mi się abyś po ustąpieniu objawów pogryzienia przez komary miał takie problemy z piętą. Ostrogi powstają nie tylko u sportowców. Wizyta u specjalisty wskazana - ortopeda, chirurg, dermatolog.
Pozdrawiam.
napisał/a: ~Anonymous 2010-09-25 12:00
Dzieki za reakcję. Ale wyobraz sobie,że ktos Ci pod piętę podłozył gwóżdz i czujesz taki strefowy ból jak nigdy. Nie miałem zadnego wypadku z tą nogą w życiu... Lekkie zaczerwienienie mam na tyle stopy ok 2 cm2
napisał/a: piotrosiama 2010-09-25 12:24
Sam piszesz, że ból pięty trwa już ok 2 tyg. Jednak moim zdaniem to chyba nie komary, ale nie wykluczone że to jad jakiegoś robala. Kup w aptece tabletki musujące calcium /wapno/ i popijaj 3x dziennie po 1 tabletce. Przejrzyj też dokładnie miejsce spania, jego okolice i pościel. A jeśli stan piety się nie poprawi to specjalista.
napisał/a: ~Anonymous 2010-10-27 01:14
Byłem u chirurga i sie wyjaśniło. Było to zapalenie przyczepu mięsnia ścięgna Achhillesa.
Kupiłem w aptece Refastin 100mg 2 pudelka po 20 tabl, brałem 2x dziennie po jedzeniu. Dodatkowo kupiłem Voltaren żel 1% i smarowałem piete i stopę. Prawie 2 tygodnie to zajęło.Chirurg powiedział,że to jest koszarowa choroba zołnierzy (nic nie robia i stad to). Ja z wojskiem nic nie mam od 20 lat ....